Strona główna Aktualności Z miasta Miasto musi zapłacić 1,4 mln do ZUS. Do piątku

Miasto musi zapłacić 1,4 mln do ZUS. Do piątku

3

Urząd Miejski w trybie pilnym musi przelać na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 1 400 000 tysięcy złotych. To echa afery w PM nr 4.

W czwartek radni miejscy muszą wyrazić zgodę na taką transakcję. Jeżeli powiedzą nie, pieniądze zostaną ściągnięte z konta Urzędu Miejskiego przez komornika w trybie administracyjnym. Taka egzekucja będzie kosztować 5 procent zaległej kwoty.

Powstała kwota to pieniądze jakie kierownictwo Przedszkola Miejskiego nr 4 zamiast przelać na konto ZUS przeznaczało na prywatne cele. Zaległości z 4 lat to 1 043  520 złotych. Do tego dochodzą odsetki w kwocie 302 930 złotych.
Przez 4 lata ZUS do przedszkola wysłał 34 upomnienia o zaległościach.
– Z dokumentów finansowych nie wynikało kompletnie nic, co by wskazywało, że zobowiązania powstały – informuje Elżbieta Pluta, skarbnik miasta. – ZUS nie informował nas, bo płatnikiem jest placówka. Dyrektorka informowała, że składki są opłacane.
Wysyłane były również potwierdzenia o braku zaległości do Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Znalazły się pieniądze na spłatę zaległości. Zrealizowały się dochody z udziału w podatkach od osób prawnych. Nadwyżka wynosi 1 400 000 złotych.

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Taaak, i jeszcze wypłaty złodziejkom muszą też dawać .. coo za kraj masakra .. matki nnie mają co dzieciom do gara włozyć, a te co złamały prawo będą normalnie dostawać wypłate … noo ja pierd***e

Jedno mnie nurtuje. Zus przez komornika zajmie konto miasta, a konta przedszkola nie mógł zająć przez 4 lata?

Państwo w Państwie, Ci w ZUS-ie dobrze wiedzieli co robią, przez cztery lata jakoś nie wysłali sygnału do Urzędu Miasta, że jedna z podległych im placówek ma zaległości w składkach, a po pieniądze wiedzieli do kogo się zwrócić. To jest dopiero przepływ informacji, i tak ta cała Polska wygląda