Strona główna Aktualności Komunikacja Superbilet już w czerwcu

Superbilet już w czerwcu

9

Świetna informacja dla osób korzystających regularnie z komunikacji miejskiej na terenie Pabianic i Łodzi. W czerwcu wprowadzony zostanie Superbilet.

Na takim bilecie będziemy mogli jeździć w pabianickiej komunikacji autobusowej na wszystkich strefach, łódzkiej komunikacji miejskiej (strefa aglomeracyjna), zgierskiej komunikacji autobusowej. Bilet będzie również upoważniał do jazdy pociągami Przewozów Regionalnych i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Cena biletu normalnego na 30 dni to 180 zł.

Jeżeli nie chcemy korzystać z pociągów i komunikacji zgierskiej, będziemy mogli kupić Bilet Łódzko-Pabianicki. Za 30-dniowy zapłacimy 149 złotych, a za 90-dniowy 394 (normalny).  Będzie upoważniał do podróżowania całą siecią pabianickiej komunikacji autobusowej (włącznie z trasami linii podmiejskich m.in. do Rzgowa, Pawlikowic, Kudrowic) oraz całą siecią aglomeracyjną łódzkiego lokalnego transportu zbiorowego, włączając linię 41.
Bilet można będzie doładowywać na specjalnej „Migawce”. Jej wyrobienie będzie bezpłatne (www.migawka.lodz.pl). Migawkę doładujemy w placówkach banku BZ WBK (Zamkowa 21 i 30 oraz Grota Roweckiego 24).

Bilety mają zostać wprowadzone 15 czerwca.

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedy będą niskopodłogowe wagony tramwajowe na linii 41?

Gdy zostanie spłacony szpitalny dług

Jak to?
Przecież zgodnie z umową którą miasto Pabianice podpisało z Łodzią lub z MPK Łódź miały być niskopodłogowe tramwaje sprowadzone z zagranicy jeśli się nie mylę.

dług szpitala już dawno spłacony ;]

Miasto nadal spłaca. przecie przez to nie mogą zaciągnąc kredytu na remont trasy tramwajowej.

Stan techniczny torowiska tramwajowego, szczególnie na tzw. odcinku ksawerowskim (Mały Skręt – Dąbrowa) nie pozwala na wprowadzenie tramwaju niskopodłogowego, wagony dwukierunkowe sprowadzone przez MPK z Łodzi są tylko częściowo niskopodłogowe, ZDiT w Łodzi kieruje je na trasy w rejonie remontu trasy W-Z, ich obecność w Pabianicach była jedną z dwóch wariantów od 1.09.2013, pojedynczy M8C (niemiecki) albo podwójny skład 805 Na. Sytuacja powinna się diametralnie zmienić po wyremontowaniu całej infrastruktury tramwajowej, ośrodki na ten remont Pabianice chcą uzyskać środki w ramach nowej perspektywy dofinansowania z UE na lata 2014-2020. Więcej na ten temat pod linkiem: http://komunikacjapabianice.pl/index.php?subaction=showfull&id=1385735911&archive=&start_from=&ucat=137&

A ulgowy/studencki 90zł? Teraz za studencki aglomeracyjny (MPK Łódź + Przewozy Regionalne i ŁKA) w strefie B (Łódź i okolice, Pabianice, Zgierz) płacę 100zł. Jakby to wypaliło, to faktycznie Superbilet – taniej za więcej (dochodzi komunikacja miejska w Pabianicach i Zgierzu) 🙂

Potwierdzamy – studencki za 90 zł – ważny na ŁKA, PR w strefie A (czyli Pabianice + Łódź + Zgierz), a dodatkowo w całej pabianickiej komunikacji (dwie strefy), w łódzkiej komunikacji (strefa aglomeracyjna) i komunikacji zgierskiej.
🙂

Czy zmieni się cena normalnego biletu aglomeracyjnego 30 dniowego który teraz wynosi 86 zł?