Strona główna Aktualności Komunikacja PKS wstrzymuje kursy do Łodzi

PKS wstrzymuje kursy do Łodzi

10

Wczoraj Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej poinformowało Urząd Miejski, że od 1 czerwca do 30 września wstrzymane zostają kursy autobusów.

Informacja dotyczy kursów na trasie Bugaj – Łódź i Szpital Łódź. Decyzja podyktowana jest aspektami ekonomicznymi. Zostaje zawieszonych 21 kursów w dni powszednie 4 w sobotę i 3 w niedzielę na linii Bugaj Łódź oraz  15 kursów w dni powszednie, 3 sobotnie i 3 niedzielne na trasie Szpital Łódź.

Nadal zostaje 3 prywatnych przewoźników, którzy będą realizować kursy do Łodzi busami.

REKLAMA
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ci co jeżdżą do pracy na pewno się ucieszą…

Po 1 czerwca studenci już nie jeżdżą, a pracujący mają 4 miesiące urolpu. Logiczne to przecież 🙂

Studenci z Politechniki jeżdżą w czerwcu więc takie bardzo logiczne to to nie jest.

Moim skromnym zdaniem to doskonała wiadomość dla studentów, tych aktualnych i tych przyszłorocznych. Jestem ciekaw czy w dwóch wagonach ciasnego tramwaju zmieści się kilka setek ludzi z PŁ UŁ WAM i UM. Nie wspomnę już o prywatnych uczelniach. Zachęcam wszystkich młodych ludzi do składania kwiatów pod Urzędem Miasta Pabianice w podzięce za tak absolutną bezradność finansową jak i decyzyjną w tej sprawie.

Aż chcę się tu mieszkać…

To nie Urząd Miejski likwiduje organizowane przez siebie połączenie, tylko niezależny przewoźnik PKS Łódź Sp. z o. o., otrzymujący na dodatek refundację ulg ustawowych (w tym dopłatę do biletów miesięcznych ulgowych) od Urzędu Marszałkowskiego. To województwo jest organizatorem linii przebiegających przez więcej niż 1 powiat, z wyjątkiem komunikacji miejskiej – na podstawie zawartych porozumień międzygminnych. PKS Łódź Sp. z o. o. nawet nie pofatygował się do tej pory z żadną oficjalną informacją do Urzędu Miejskiego. Urząd Miejski w Pabianicach nieoficjalnie dowiedział się o planach PKS-u i potwierdził tę informację telefonicznie z kierownictwem PKS. Ten zły Urząd Miejski natychmiast rozpoczął rozmowy… Czytaj więcej »

plus jest taki, ze nie będzie spowolnienia ruchu w Ksawerowie:)

Świetna wiadomość.. szczególnie dla studentów PŁ, którzy mają zajęcia do końca czerwca, a do 10 lipca sesję.

patrząc na stan flory PeKSy to faktycznie pogorszy ci się komfort jazdy przy zmianie na 41…
jazda bez spalin w części pasażerskiej to nie jazda???

@wiliam grant – ja rozumiem, że Ty wolisz 41 na stojąco obok śmierdzących żuli, luzik arbuzik

Zawieszenie tej linii moim zdaniem spowodowane jest kilkoma czynnikami, otóż: * PKS powrócił na trasę do Placu Dąbrowskiego od 7 kwietnia, w związku z czym zmienił się rozkład, który delikatnie mówiąc nie został dobrze przystosowany do potrzeb tej linii, a co z tym idzie, kolejna jego zmiana nastąpiła 1 maja co spowodowało chaos wśród pasażerów * zmiana tj. wydłużenie trasy do Placu Dąbrowskiego nie zostało dostatecznie ogłoszone – tak naprawdę uważam, że wielu podróżujących nadal nie wie, że PKS dojeżdża do centrum Łodzi * poprzez zamknięcie ulicy Tramwajowej w Łodzi wydłużył się czas przejazdu PKSu, ponieważ kursował on przez najbardziej… Czytaj więcej »