Strona główna Sport Sporty walki Mamy mistrza Polski w sumo

Mamy mistrza Polski w sumo

0

W mistrzostwach Polski kadetów sumo w Siedlcach trzecie miejsce drużynowo na 26 ekip zajął 6-osobowy zespół PTC Pabianice.

W sumie startowało 197 zawodników. Indywidualnie najlepiej z naszych spisał się Mateusz Domagała, który w wadze 95 kg zdobył złoty medal. Mateusz po wygraniu 3 walk eliminacyjnych w finale pokonał Tomasza Krzyszczaka z WLKS Siedlce. W tej samej kat. wagowej punktowane 6. miejsce zajął Patryk Stępień.

W kat. 75 kg „wieczny pechowiec” Jakub Madaj wreszcie przełamał fatum 6. miejsca i po wygraniu 4 walk uległ w 1/2 finału Karolowi Stasiewiczowi (Podlasiak Białystok), a następnie w walce o brąz zwyciężył Bartosza Rajtera z KS Sobieskiego Poznań.

Blisko medalu był Jakub Ambroziak w wadze 85 kg , który ostatecznie zajął 6. miejsce Niepowodzeniem zakończyli start Wiktor Wożniak i Damian Morawiec w wadze 55 kg, odpadając w pierwszej fazie turnieju.