Strona główna Sport Sporty walki MP Kadetów: Złoto Pika i brąz Uljanowicza

MP Kadetów: Złoto Pika i brąz Uljanowicza

0

W pierwszy weekend października w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w sumo. W zawodach wzięło udział 183 uczestników w tym trzech reprezentantów PTC – Artur Pik, Dominik Uljanowicz i Jakub Makowski.

W wadze 75 kg rewelacyjnie zaprezentował się Artur Pik, który w stawce 28 zawodników po drodze do finału wygrał trzy walki. W finale zmierzył się z Łukaszem Wilkołazkim (ZTS Sokoła Lublin), z którym również zwyciężył i tym samym zdobył złoty medal MP.

W wadze 85 kg z bardzo dobrej strony pokazał się Dominik Uljanowicz, który ostatnie pół roku spędził na leczeniu kontuzji – to były jego pierwsze zawody po tak długiej przerwie. Po wygraniu dwóch walk zaliczył porażkę i w repasażach w walce o brązowy medal pokonał Macieja Nowakowskiego z LUKS Lubzina.

Nie powiodło się Jakubowi Makowskiemu w wadze 65 kg, który odpadł w eliminacjach.

Natomiast klub PTC Pabianice został sklasyfikowany na 9 miejscu spośród 30 klubów.