Strona główna Aktualności Liczba zakażeń „poszła” wyraźnie w górę

Liczba zakażeń „poszła” wyraźnie w górę

1
fot. pixabay.com
Statystyka dotycząca koronawirusa znów poszła u nas wyraźnie w górę. Porównując dane z innymi powiatami województwa łódzkiego pabianicki nie wypada obecnie dobrze.

Z informacji opublikowanej dzisiaj przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że mamy potwierdzonych kolejnych 129 zakażeń COVID-19. Wczoraj resort informował o 21 przypadkach, natomiast w poniedziałek – o 24.

Wzrosła też liczba zgonów – od 30 listopada o kolejne trzy.

O ocenie sytuacji w danym powiecie decyduje liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W województwie łódzkim pod tym względem ich dużą liczbą wyróżnia się teraz jeszcze tylko powiat łęczycki.

Z kolei w pabianickim szpitalu liczba zajętych łóżek covidowych maleje. O ile w poniedziałek przebywało tam 37 chorych, o tyle dzisiaj jest ich 31 (wśród nich 3 osoby w poważnym stanie, aczkolwiek wciąż oddychają samodzielnie). Ponadto 4 pacjentów leży na intensywnej terapii, pod respiratorami.

– Generalnie obserwujemy, że przyrost hospitalizacji zmalał, ale z drugiej strony jeśli chorzy już do nas trafiają, z reguły ich stan jest dość trudny – wyjaśnia Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

Poprawiła się również sytuacja wśród personelu. W izolacji przebywają teraz 23 osoby, wśród nich 9 lekarzy i 8 pielęgniarek. Pozostałe to m.in. pracownicy administracji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bo dla konowała nie ma już innych chorób za covid płacą lepiej .