Strona główna Aktualności Z miasta Lewica apeluje o „nieburzenie historii Pabianic”

Lewica apeluje o „nieburzenie historii Pabianic”

40
Działacze pabianickiej Lewicy mają żal o decyzję dotyczącą wyburzenia pomnika ze starówki.

Pomnik Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe w myśl ustawy dekomunizacyjnej ma być wyburzony do końca roku. Działacze Lewicy cały czas nie mogą pogodzić się tą decyzją. Swoje zdanie wypowiedzieli podczas konferencji prasowej.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rzadko to robię, ale zgadzam się z lewicą, odgórne narzucanie likwidacji pomników z poprzedniego ustroju jest tragicznym pomysłem. Nie mówię żeby wszystko co powstało w latach 60 czy 70 na siłę odnawiać, ale niech likwidacja takiego pomnika będzie oddolną inicjatywą a nie odgórnym, rządowym zarządzeniem dla całego kraju. Fajnie jest przejść się po mieście widząc symbole PRLu, okresu przedwojennego i tak dalej, a nie tylko coś co jest zgodne z aktualną polityką władz.

Popieram.
przeszłość, jaka by nie była, pomnik jest jej świadectwem,
oczywiście do współczesnych należy jej interpretacja.
Pomnik należy zostawić.
Przecież można przy nim postawić tablicę informacyjną,
z wytłumaczeniem kogo przedstawia i jakich czasów dotyczy.
Będzie doskonałą żywą a nie podręcznikową lekcją historii.

Wyburzanie to jest stosowana metoda rosjan na Ukrainie.
Czy mam ich naśladować?
Przecież jesteśmy świadomymi swej historii, mniej lub bardziej wygodnej, interpretowanej z lewej i prawej strony,
ale przede wszystkim Świadomymi Swej Historii Europejczykami.

Odgórne narzucenie jak napisałeś choć lepszym słowem było by zarządzanie ma poparcie w badaniach opinie publicznej: 43 proc. respondentów uważa, że demontaż sowieckich pomników w Polsce jest działaniem potrzebnym, 10 proc. społeczeństwa jest przeciwnego zdania. 49 proc. respondentów uznaje demontaż za działanie właściwe. 45 proc. dobrze ocenia działania Instytutu Pamięci Narodowej w tym zakresie. 31 proc. badanych nie potrafi ich ocenić. Tylko 8 proc. badanych źle ocenia działania IPN.
To się nazywa Wola ludu i sieroty po komunie mają z tym pewien problem do tej pory jak widać.😁😂

43 procent uważa, że jest działaniem potrzebnym, a 49 procent uważa, że jest działaniem właściwym?

Trudno dyskutować z liczbami, można czepiać się pytań czy przecinka. Pytanie kieruj do sondażowni Kantar.😜

Last edited 2 miesięcy temu by Aerospace

Ty się powołałeś na te bzdury, więc powinieneś wiedzieć.

Co powinienem a co nie zostaw do mojej oceny. Sondaż przeprowadzony przez Kantar jest dla ciebie bzdurą cóż może czas się z tym pogodzić zwłaszcza gdy brak ci sensownych argumentów.😂😏 Na szczęście ta osobliwości z rynku niebawem zniknie i te lamenty lewicy to idą w próżnie. Obrona czegoś takiego w czasie wojny, agresji ze strony Rosji to polityczny strzał w kolano, gratulacje dla tego co to wymyślił, sprawa przegrana a straty polityczne wymierne.🤯🤦

Last edited 2 miesięcy temu by Aerospace

Zdaje się że już wczoraj zniknęło.
Jeśli takie są liczby, to co uważa pozostałe 8 procent? Że jest potrzebne, ale niewłaściwe, czy że jest niepotrzebne, ale właściwe?
Daj link do tego badania, bo coś mi się wydaje, że podane przez ciebie wyniki są niekompletne.

Nie ma już o czym dyskutować bo z „pomnika” już pozostał gruz ale coś chyba nie możesz się z tym pogodzić, będziesz rozprawiał o tym dalej na nawet jak jest sądaż to ludzie racji nie mają. Dla spokoju wklejam link do artykułu: https://dzieje.pl/wiadomosci/sondaz-kantar-public-dla-ipn-49-proc-polakow-popiera-demontaz-pomnikow-armii-czerwonej.

Miałeś podać link do sondażu. Nie do jakiegoś dzieje . pl. Bo tam kłamstwo na kłamstwie.
Pomnik mam gdzieś…
Pisze się „sondaż”.

43 proc. respondentów uważa, że demontaż sowieckich pomników w Polsce jest działaniem potrzebnym, 10 proc. społeczeństwa jest przeciwnego zdania. Co z pozostałymi 47%?

Czekam jak się łańcuchami przykują i wyburzą beton razem z lewicą. Za rok przyjdą do nas ich wybawiciele i nowe ruskie pomniki postawiają.

Proponuję zdemontować pomnik i przewieźć w godne miejsce, np. na plac czerwony w Moskwie.

Co za bełkot… Cierpliwie wysłuchałem i usłyszałem w zasadzie jedno: „nie, bo nie”.

Pytasz co będzie do wyburzenia po pisie ? Już ci odpowiadam. Po pisie będzie do rozwalenia kilkaset kreatur pisowskich. Ktoś się na to pisze.

wyburzyć ten relikt razem z tą partią

A co bedzie do wyburzenia po PiSie ?

Pomniki, sam wiesz kogo

A co wyburzyli po rządach PO?

Cóż… PRL dawno się skończył. Nie ma za czym tęsknić. Zburzyć to i zapomnieć. Zrobić piękną Starówkę. Patrzeć na drzewa i kwiaty, uśmiechać się do słońca, wypić kawę pod parasolem w lecie, i Żyć!

Armia radziecka wkraczając do Polski zgwałciła prawdopodobnie najwięcej kobiet w dziejach naszego kraju. To fakt, któremu ciężko zaprzeczyć.

Lewica na bilbordach:
Prawa kobiet, równouprawnienie, aborcja!

Lewica w rzeczywistości:
Pozostawmy pomnik gwałcicieli, oni byli naszymi wybawicielami.

Tylko lewica potrafi tak w twarz kłamać. Wstyd dla tych ludzi

Prawdopodobny fakt dyskwalifikuje resztę wywodu.

Bronię tego pomnika nie mając żadnych powiązań z lewicą. Po prostu w imię przekonania, że odgórnie, decyzjami administracyjnymi, nie tworzy się historii – tworzy się wąską wizję historii kliki będącej akurat u władzy. To samo zresztą robili komuniści. Jeśli dzisiaj wielcy niepodległościowcy są odbiciem komunistów, to tylko czyni całą sytuację bardziej żałosną. W którym miejscu na tym pomniku znajduje się Armia Czerwona? Pomnik ten zawiera treści typowe dla czasów, w których powstał. Nie są to treści nieprawdziwie. Co najwyżej nie odzwierciedlają w pełni okresu historycznego, do którego się odwołują. Na ścianie od strony Zamkowej znajduje się piękny symbol historycznego triumfu… Czytaj więcej »

Cytat: ”Według statystyk polskiego Ministerstwa Zdrowia, po wojnie w całym kraju doszło do epidemii chorób przenoszonych drogą płciową, dotykając około 10% ogólnej populacji, a na Mazurach do 50%” Zgadnij z kad to się wzięło? Może z tąd: „Według jednego z listów pochodzących z Ziem Odzyskanych, w Olsztynie w marcu 1945 prawie żadna kobieta w wieku od 9 do 80 lat nie uchroniła się przed (w tym zbiorowymi) gwałtami, których ofiarami często były wszystkie członkinie rodziny. ” A słowo prawdopodobnie w mojej wypowiedzi wynika z tego, że nie wiem ile np Szwedzi zgwałcili Polek podczas potopu, nie mam porównania liczbowego, więc… Czytaj więcej »

Last edited 2 miesięcy temu by Henryk

Olsztyn od 1772 roku do 1945 roku był poza granicami Polski. W zasadzie od 172 lat był niemiecki. Więc ten list, to kto napisał? Skąd ten cytat? Bo wygląda na to, że to list niemiecki. A może słyszałeś o plebiscycie na Warmii i Mazurach? Cyt: W okręgu olsztyńskim za Niemcami opowiedziało się 363 209 osób, za Polską – 7 980, w okręgu kwidzyńskim za Niemcami 96 894, za Polską – 7 947. (według innych opracowań: za Polską 8018 osób, a za Niemcami 96 923 osoby) W obu okręgach za Polską głosowało 3,4% uprawnionych.” Wychodzi, że te Ruskie na mazurach to… Czytaj więcej »

Przepraszam szanowny kolego. Zauważam że nie tylko lewica. Nie widzisz kłamców przeobrzydłych w pisie, w rządzie. No nie mów że niedostrzegach tych łajdaków i kłamców.

Nie tylko. PiS ich bije na głowę.

dlaczego Towarzysze się nie przypinają do pomnika łańcuchami , Ekolodzy tak robią

Ten pomnik straszy od lat. Jest zaniedbany i po prostu brzydki. Proponuję pozbyć się również SDH. Niech to miasto w końcu wkroczy w 21 wiek.

Powinno się pozamykać wszystkich z tego wystąpienia za propagowanie ZSRR i czerwonej przebrzydłej komuny. Ze też macie tupet i za grosz wstydu żeby bronić post radzieckich świństw. Brzydzę się taka lewicą.

I pozbawić funkcji publicznych dwa pokolenia naprzód.

Zamiast skupić się na realnych problemach dnia dzisiejszego Lewica wraca do jej wstydliwej przeszłości. Dziś obrona pomnika-gruzu radzieckich oprawców, gwałcicieli, złodziei jutro pustosłowie o prawach kobiet i jak to chcą dla nas dobrze. Niech lewica zrobi składkę, wykupi ten gruz i mądrala na podwórku sobie to postawi.

W pisie nie dostrzegasz kłamców i łajdaków. ?

Widzę tu wielu zwolenników pozostawienia zakonserwowanej przeszłości. W takim razie są również, za pozostawieniu swastyki i przemianowaniem ulic, np. na Adolf hitler strasse? I oczywiście uczczeniem Cara?

Placza bo dziadkowie z pzpr ze swoich składek budowali pomniki „bohaterom”.
Czekam aż zaczna burzyc biore popcorn i krzesełko ibede sie napawał pieknym widokie.

Chyba niektórzy członkowie PO Pabianice bronią swoich dziadków sekretarzy.

Tu nie chodzi o dziedzictwo. Wyburzają to za.nasze pieniądze, które można przeznaczyć na lepszy cel, zwłaszcza w trudnych czasach. Gdyby każdy z was kto chce go zburzyć miało fizycznie wyciągnąć pieniądze z portfela na to działanie to już byłoby trudniej. Dlatego plebs nie powinien mieć głosu w tym kraju. Bo pieniądze są wywalane w błoto zamiast przekazywane na rozwój. Typowe myślenie Polaczka. Po co ktoś ma mieć lepiej, niech każdy się tapla w błocie.

Kiedy ta impreza będzie bo chętnie przyjdę popatrzeć?

Żaden z argumentów mnie nie przekonał, a porównanie pomnika do wybudowanych mieszań … i jak wyburzać to wszystko….czy ta kobieta nie widzi różnicy? Śmieszna partia kanapowa!!!

Teraz będzie XXI wiek, Donald z flagą UE, albo Jarosław z samolotem, a może schody jak w Warszawie. Ewentualnie Ziobro z konstytucją i Duda na nartach.