Strona główna Na sygnale Kryminalne Kary grzywny za znęcanie się nad zwierzętami

Kary grzywny za znęcanie się nad zwierzętami

2
Sąd wydał wyrok w głośnej sprawie znęcania się nad zwierzętami w ubojni firmy Pamso.

Sprawa wyszła na jaw dzięki aktywistom Fundacji Viva. W czerwcu 2021 haniebny proceder opisał portal OKO.press. Z zebranych przez aktywistów materiałów wynikało, że świnie w ubojni rażone są prądem w głowę, kopane i uderzane metalowym prętem.
Sąd Rejonowy w Pabianicach uznał, że doszło do znęcania się nad zwierzętami i skazał 5 pracowników firmy.

„Żaden ze skazanych do więzienia jednak nie pójdzie. Nie dostali również zakazu pracy ze zwierzętami. Sylwester M. nie może jedynie posiadać świń przez rok, a Marcin B. prowadzić działalności, związanej z hodowlą zwierząt – także przez rok. Zarówno dwaj pracownicy, którzy znęcali się nad świniami ze szczególnym okrucieństwem, jak i pozostali oskarżeni, dostali karę grzywny oraz mają zapłacić po 1000 zł nawiązki na Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Grzywny nie są wysokie – od 9 tys. zł do 2 tys.” – informuje portal OKO.press.

Fundacja Viva twierdzi jednak, że kara dla mężczyzn, którzy znęcali się nad świniami w Pamso, jest zdecydowanie zbyt niska i składa skargę na wyrok.

Przedstawiciele Pamso zadeklarowali rezygnację z elektrycznych poganiaczy i zmniejszenie liczby zwierząt przewożonych podczas jednego transportu. Firma miała również przeszkolić swoich pracowników, żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Z kolei Główny Lekarz Weterynarii po ujawnieniu tego procederu zarządził kontrole w ubojniach w całej Polsce.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Przedstawiciele Pamso zadeklarowali rezygnację z elektrycznych poganiaczy i zmniejszenie liczby zwierząt przewożonych podczas jednego transportu. Firma miała również przeszkolić swoich pracowników, żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.”
W ZAKŁADACH MIĘSNYCH NIE MA ŻADNEGO UBOJU, ZAKŁAD PRZYWOZI GOTOWE POŁÓWKI ŚWIŃ. ODPOWIEDŹ DYREKCJI ZAKŁADU Z D……..

Dziwne, że, jak te połówki przyjeżdżają ul. Sikorskiego do Pamso, to chrumkają.