Strona główna Aktualności Polityka Kwaśniewski w Pabianicach: „Jest mina, która może wysadzić rząd w powietrze”

Kwaśniewski w Pabianicach: „Jest mina, która może wysadzić rząd w powietrze”

37
Była już para prezydencka zawitała na weekend do Pabianic. Kwaśniewscy spotkali się dziś z mieszkańcami. 

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Dzięki tej inicjatywie w Pabianicach gościło już wiele osób związanych z polityką, ale też światem filmu czy sztuki. Aleksander Kwaśniewski przyznał, ze dawno nie był w naszym mieście. Na pewno przez ostatnie 20 lat.

Spotkanie trwało około 2 godziny, a głównym tematem była demokracja. Słuchacze mogli też poznać kilka ciekawostek z życia prezydenckiej pary.

Gości przedstawił działacz KOD-u Janusz Nagiecki i to on zadał byłemu prezydentowi pierwsze pytanie.

– Co Pana uwiodło w demokracji i co jest w niej atrakcyjne, że cały czas jest Pan jej piewcą?

– Zanim odpowiem na pytanie, krótka uwaga. Ciągle słyszę, ze byłem funkcjonariuszem PZPR, ale nie zgadzam się z tym, bo nigdy żadnej funkcji we władzach partyjnych nie pełniłem. Byłem ministrem, członkiem rządu tworzonego przez PZPR, ale unikałem stanowisk partyjnych pomimo składanych mi propozycji, bo to co mi się nie podobało, to właśnie niedostatek demokracji – wyjaśnił Aleksander Kwaśniewski. – Co mnie uwiodło w demokracji? Należę do pokolenia, które zaczęło jeździć po świecie i mniej więcej wiedzieliśmy co do jest demokracja i dla naszego pokolenia nie było wątpliwości, że jest to system lepszy niż autorytarny. Nie wiadomo było jednak jak do tej demokracji dojść.

– Demokracja ma wiele zalet, ale jest systemem trudnym, wymagającym pracy, zrozumienia, otwartości, cierpliwości i wzajemnego szacunku. W demokracji warto się zakochać, choć czasami uwiera, ale wymaga troski i opieki – dodał jeszcze później.

Była pierwsza dama została natomiast zapytana m.in. o 33. art. Konstytucji dotyczący równości kobiet i mężczyzn.

– Jak to wygląda w życiu to wszyscy zgromadzeni tutaj wiedzą najlepiej, zwłaszcza kobiety. Bardzo rozmija się praktyka z tymi wszystkimi zapisami. Dal mnie jest niewiarygodne, że w XXI wieku musimy walczyć o swoje prawa – mówiła Jolanta Kwaśniewska.

Pierwsza dama opowiadała również o swoich początkach w pałacu prezydenckim i o rozwoju swojej działalności zarówno w dziedzinie profilaktyki prozdrowotnej jak i charytatywnej.

Padły również pytania o obecną sytuację polityczną, o możliwej koalicji opozycyjnej i ewentualnej przegranej obecnego rządu.

– Jest mina, która może wysadzić ten rząd w powietrze. Są prognozy NBP, które mówią, że szczyt inflacji przypadnie na przełom roku. Ta inflacja może być końcem tego rządu. Po 8 latach zmiana byłaby higieniczna, zdrowa. Dla demokracji nowa władza jest potrzebna. Potrzebny jest prządek w mediach publicznych, w Trybunale Konstytucyjnym i powrót Polski do właściwego nurtu w polityce europejskiej.

Para Prezydencka zostanie w Pabianicach do jutra. W sobotę weźmie udział w imprezie charytatywnej, z której dochód przeznaczony ma być na pomoc Ukrainie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Komuch mówiący o demokracji, niedobrze się robi po prostu

wg Ciebie minister sprawiedliwości będący jednocześnie prokuratorem generalnym jest uosobieniem demokracji?

Nie tylko w Polsce łączy się te stanowiska i lepsze to niż minister sportu z PZPR, która prała mózgi jak Frania… Kiedy w Europie rosła demokracja Pan Kwaśniewski promował socjalizm.

A co robi Twój minister Ziobro gdy w Europie demokracja ma sie dobrze? Rozmontowuje ją 🙂 Nie widzisz różnicy między połączeniem funkcji ministra sportu z ministrem turystyki a połączeniem ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym? 🙂
Czy to nie Pan Kwaśniewski wprowadzał nas do UE a Pan Ziobro chce nas z niej wyprowadzić? Proponuje lepiej dobierać argumenty

Demokracja w UE śmiechu warte taka demokracja w kiedyś w ZSRR

Co do UE to myślę że powinniśmy jak najszybciej z niej uciekać. Fundusz odbudowy = tysiące nowych podatków i zadłużenie. Pseudo ekologia na której zarabiają my tracimy . Zobaczycie jak wycofają auta spalinowe itd . Teraz kolejna fala bo cała UE jest w kieszeni who a ci to już szaleją.

A dokąd uciekać? Na Białoruś, Ukrainę czy do Mołdawii? A co się tyczy KPO to jego autorem jest polski rząd. To polski rząd wpisał tam podatek od pojazdów spalinowych, wydłużenie czasu aktywności zawodowej, ulgi podatkowe dla zagranicznych inwestycji itp. Unia to zatwierdziła więc teraz będzie tego od nas wymagać.

gdyby Ziobro nie wojował z UE to pieniądze z funduszu odbudowy byłyby już dawno bez żadnych wielkich kamieni milowych. Zadłużenie bierze sie z decyzji rządu a nie planu odbudowy 🙂 jeśli sztucznie podnosi sie socjal i podwyżki dla posłów to trzeba pożyczać 🙂 gdyby Ziobro nie wojował z UE to pieniądze z funduszu odbudowy byłyby już dawno bez żadnych wielkich kamieni milowych. Zadłużenie bierze sie z decyzji rządu a nie planu odbudowy 🙂 jeśli sztucznie podnosi sie socjal i podwyżki dla posłów to trzeba pożyczać 🙂 ekologia – dlaczego nasz rząd sprzedał prawa do emisji CO2 i teraz musimy za… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by x

ewidentnie mylisz się, że Ziobro to nasz minister xD
P.s ten rząd też nie jest „nasz”

Jeśli swędzi, to podrap. Gadać nie musisz.

Gorzej, jak prawak mówi o wolności, od razu się rzyga.

Last edited 6 miesięcy temu by Kartofelek

A dobrze ci się robi, kiedy obecną demokrację wspiera Trybunał Konstytucyjny z prokuratorem stanu wojennego w składzie? A dobrze ci się robi, kiedy doradcą Prezydenta RP jest ideolog PZPR prof. Zybertowicz? A dobrze ci się robi, kiedy ambasadorem w Berlinie był tajny współpracownik bezpieki? A dobrze ci się robi, kiedy >nadwornym kabareciarzem” jest absolwent Akademii Nauk Społecznych przy KC PZPR Jan Pietrzak?

Komuna upadła, a naród wybrał komucha na prezydenta. To tylko w Polsce tak można być głupim.

Najlepszy polski prezydent po 89r. A Pierwsza Dama, to już w ogóle, TOP 😀

Dziadzio Kwachu zwalczył już chorobę filipińską? 🙂 Ten gość to już śmietnik historii

Ogromna klasa i kultura osobista. Może nie był krystalicznym prezydentem, ale po nim nie było już żadnego lepszego.

K klasa ty normalnie jesteś pijus jak on z klasą pwenie, szok normalnie że są jeszcze taki typy co takie brednie wypisują za niego to się można było tylko wstydzić on powinien odwiedzić Pabianice ale tylko w celu spotkań z A A

Słyszałeś o czymś takim, jak interpunkcja?

A doczytałaś z kim pił podczas wizyty w Katyniu? Bo ja się nie dziwię, że nie dotrzymał kroku. A gdyby nie Kwaśniewski to niewiadomo czy bylibyśmy dziś w NATO i UE. Tylko nie chrzań po prawacku, że Unia jest „be” lepiej popatrz co się dzieje w postsowieckich krajach, które nie weszły na drogę integracji. Chciałbyś, żeby była u nas druga Białoruś, Mołdawia, czy, nie daj Boże, Ukraina?

Wiesz co, interpunkcja kuleje u ciebie, wagarowałeś na polskim?

A magistra zrobił już?

A św.pamięci Lech Kaczyński? CO ty na to?

Lech Kaczyński był prezydentem miernym, jedynym czym się zapisał w historii była jego tragiczna śmierć

Last edited 6 miesięcy temu by Arek

Nie osmieszaj się, dzięki bratu zginął w katastrofie, to jest jakaś wielka zasługa?oprócz tego niczym więcej nie zasłynął, to że przerwał ekshumacje w Jedwabnem i żydom się podlizywal to Na pamięć zasługuje ?

Panie Przemku, a gdzie są zdjęcia ze spotkania ?…..

Narzekano i pluto na tzw komunę . Fakt, nie było dobrze ale tłumaczy to panowanie obcego w naszych granicach. Ale odkąd nastąpił przewrót w Polsce miało być super fajnie zajebiście. A do czego doszło , do zbierania chrustu na opał. Dno i wodorosty. A co do Pana Kwaśniewskiego to każdy mądry po szkodzie. Pani Jolanta jak zwykle super.

felek to zwykły kartofel/nie ubliżać rolnikom/

Ile to jest 0,5l na dwóch?….. O jednego za dużo 😀

Śmieszą mnie wasze komentarze bo są oderwazene od rzecywistostosci .P.Kw. zlikwidował”lewe etaty sportowcowcow wprowadzając stypendia od których „ZAPOMNIAL” odprowadzic składki na rzecz ZUS Zbadajcie skutki tego „niedopatrzenie dla dzisiejszych sportowych emerytów Pzdrawiam i proponuje zapoznać się z historią.

Piłem? Owszem, piłem, ale nie leżałem w rynsztoku. Wstąpiłem do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. A jakże, żeby bronić demokracji. Taki zalany Konrad Wallenrod.

Ciekawostki? Chciałbym się dowiedzieć co tym baranem kierowało, że w imieniu polakow, przeprosił żydów niby za nasze zbrodnie na tej nacji

A nawet gdyby zamordowano tylko jednego, to już przepraszać nie trzeba by było?

Co to są niby zbrodnie?

Każdy komuch to teraz wielki demokrata.

co by tu nie Pisać to Kwaśniewski się postarzał , a Furman to nie boi się narażać PISowi ? jak się Jarkowi przypomni że po suplementach się nie rośnie , to skasuje Mu te wszystkie Fabryki przejmie je Sasin i po biznesie . I co ja będę łykał 5 razy dziennie na porost włosów , a wysuszone oczy, na odciski ? dzięki ich reklamom w telewizji dotarło do mnie jak jestem chory i czego mi brakuje w życiu .

Aflofarm jest na sprzedaż – ojciec korzysta z życia a synowie już też chcą na emeryturę. Chyba 1,5mld zł i jest twój.

Mimo, że nie lubię Komunistów tak samo jak Kościelnych to niestety tylko z tej pary prezydenckiej mogę być dumny!!! Szkoda, że reszta to miernoty i ciamajdy 🙁