Strona główna Aktualności Polityka Kto posłem z Pabianic? Tylko Ciebiada ma jeszcze szansę (AKTUALIZACJA)

Kto posłem z Pabianic? Tylko Ciebiada ma jeszcze szansę (AKTUALIZACJA)

2
Krzysztof Ciebiada ma szansę być dalej posłem RP. Wszystko zależy od liczby mandatów, które zdobędzie PiS w naszym okręgu. Jak na razie (godz. 13.00) podliczono głosy z 88% obwodów.

Wszystko wskazuje na to, że Ciebiada zajmie ósme miejsce na liście PiS. Ma już 10390 głosów. Aktualnie jest siódmy, ale wyprzedzi go Marek Matuszewski, bowiem nie podano jeszcze wyników ze Zgierza, skąd pochodzi Matuszewski. Mandat Ciebiady jest więc uzależniony od wyniku całej listy.

Szans nie mają inni pabianiccy kandydaci. Krzysztof Rąkowski ma 5 559 (5 029 zdobytych w naszym powiecie), Marek Gryglewski zdobył jak na razie 3 784 głosy (3 415 w naszym powiecie), Michał Pietrzak (Lewica) ma 1076 głosów, a Elżbieta Ratyńska (PiS) zaledwie 736 głosów.

Cały czas czekamy na wyniki ze Zgierza, które zadecydują o wyborze senatora z naszego okręgu (WIĘCEJ).

AKTUALIZACJA: poseł Ciebiada zdobył finalnie 10 770 głosów, co daje mu ósme miejsce na liście PiS w okręgu. Według nieoficjalnych informacji PiS otrzyma siedem mandatów, co oznacza, ze Krzysztof Ciebiada jak na razie musi pożegnać się z Sejmem. Oficjalne wyniki mamy poznać w poniedziałek wieczorem.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tadek

Oby mu się nie udało.

tom

Oby nie