Strona główna Aktualności Polityka Maciej Łuczak ponownie senatorem. Mamy oficjalne wyniki

Maciej Łuczak ponownie senatorem. Mamy oficjalne wyniki

44

Maciej Łuczak zdobył 41,82% poparcia w okręgu nr 26 i wyprzedził Krzysztofa Haburę z poparciem na poziomie 40,69%. Trzeci był Jakub Filipowicz. 

Łuczak zdobył 70 561 głosów, a Habura 68 670. Senator zdecydowanie zdominował powiat łaski, gdzie poparcie dla niego wyniosło 52,05%. Habura miał tam zaledwie 32,06% głosów.

Staroście pabianickiemu nie pomógł świetny wynik w Pabianicach. U nas miał 16 664 głosy co dało mu 50,05% poparcia. Na senatora Łuczaka zagłosowało 12 285 pabianiczan (36,92%). W całym powiecie pabianickim Habura nie był już tak mocny. Zdobył 46,75%, a Łuczak 39,38%.

Ogólnopolskie media podają, że PiS nie będzie miał większości w Senacie RP, bowiem kandydaci tej partii zdobyli 49 na 100 mandatów.

REKLAMA
Poprzedni artykułKto posłem z Pabianic? Tylko Ciebiada ma jeszcze szansę (AKTUALIZACJA)
Następny artykułPrzewaga trzech klas okręgowych była widoczna gołym okiem
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

BRAWO PANIE SENATORZE, WIELKIE GRATULACJE !!!!!!!

BRAWO !!!!!!!

Bardzo serdecznie gratuluje panu Senatorowi Łuczakowi wygrania wyborów Mamy swojego Pabianickiego Senatora Teraz czekamy czy mamy tez swojego Pabianickiego Posła Ciebiada Niestety pozostali kandydaci Rakowski Gryglewski Habura pozostają z nami w mieście powiecie niech pracują dla nas kolejne 4 lata ha ha ha pozdrawiam

Jaki pabianicki przecież on z Ksawerowa

Ale aspiracje ma. Chciałby być stąd, tylko że tu go nie chcą.

Pan Senator Łuczak wygrał przewagą 1891 głosów co daje przewagę w wysokości 1,13% nad panem starostą Haburą. Zgierz miał swojego kandydata pana Filipowicza, który moim zdaniem przyczynił się znacząco do porażki kandydata KO odbierając mu sporo głosów.
Gratulacje dla zwycięzcy.

buu, a już była nadzieja, że w końcu w starostwie się coś zmieni i pojawią się inwestycje i remonty dróg, a tu kolejne dekady tragedii

Ale obciach. Ponownie.

I jest maruda co kwiczy. Obciachu nie ma gdy swoi wygrywają to takie nie obciachowe i demokratyczne

A ten prosiaczek tylko o kwiczeniu. Nie masz dzieciaku innych zajęć, to się chociaż naucz pisać w j. ojczystym, bo te twe dyrdymały trudno zrozumieć.

No i super 😉

Gratulujemy naszemu SENATOROWI!!!!!!!!. Jak widać doktorat z chmurkę p. Hodalowej nie pomógł, źle przewidywala.

A mi się wydaje, czy Hodakowa przeszła do KO? Tak ostatnio pieje na temat prezydenta, że normalnie już nie wiem co to za gazeta jest.

Łomatko, mocodawcy Habury wykosztowali się na gigantyczne plakaty i wszystko wzięło w łeb, kto to teraz zwróci ……………….

Jacy mocodawcy? Habura musiał sam sobie zasponsorować jak i reszta.

On myśli po wolskiemu. Nie wyzłośliwiaj się.

Zasposorowac to On sobie moze „portki”, On tonie w kredytach

Mi byłoby wstyd przegrać w swoim mieście. Kandydat ze Zgierza 30 tys. głosów. Niezależny. Gdyby nie on… Wieś wybrała.

Biorąc pod uwagę, że na wieś wyprowadza się coraz więcej wykształconych i dobrze sytuowanych mieszkańców, to rzeczywiście brawo dla Pana Senatora, że udało mu się tam wygrać.

Ale jakoś, mimo miejsca zamieszkania, nie mogą oni przemóc się do głosowania na wolaków.

Tyle dobrego ze nie będzie musiał chłop po nocach na rozkaz głosować….

Szkoda Habury. Ważne jednak, że w skali całej Polski senat jest poza łapskami pisu. Skończy się nocne przegłosowywanie ustaw w 24h.

Hehe, pomyliłeś partie. To PO w nocy zminiala ustawy m.in. o kaencjach sędziów trybunału konstytucyjnego by mogli ich wybrać za nim pis wygrał w wyborach

Chyba sam w to nie wierzysz co piszesz, albo nie pamiętasz jak prezes z nowogrodzkiej spotkał się z przedstawicielem Węgier w NOCY po co na co tak po kryjomu? Czy pytał jak oszukać naród? Orban już przegrał ludność węgierska przejrzała na oczy ciekawe kiedy lepszy sort przejrzy na oczy w Polsce. Kto zrobił podział w Polsce na lepszy i gorszy sort? PO?

Za poprzednich rządów nie potrzeba było nocy, żeby „przepychac” ustawy, które były niekorzystne dla społeczeństwa jak np. podwyższenie wieku emerytalnego, jak również orzeczenia poprzedniego „Trybunału Ko stytucyjnego”, które były krzywdzące dla przeciętnego Polaka.

O czym ty mówisz wiek emerytalny? Świętujecie bo żyjecie chwilą i jesteście bardzo tani bo kupili was za 500+. I co dalej inflacja w górę podwyżki ile Wam zostanie 100? no nie (-100) to jest min. Trybunał Konstytucyjny o czym ty piszesz pis chciał 275 mandatów by zmienić rządy w Polsce, czyli dyktaturę. Moi przodkowie walczyli o demokracje a nie dyktaturę.

…. Porzadna Praca Sie Oplaca…
„po ich czynach ich poznacie”…. Po 2000 LAT NADAL AKTUALNE.. BRAWO!

Na PiS głosowało najwięcej wykształconych osób. Gratulacje!

Inaczej

Wg strony tvn24: „Wśród osób z wykształceniem wyższym i licencjatem zwyciężyła Koalicja Obywatelska. Na ugrupowanie zagłosowało 36,6 procent ankietowanych z tej grupy. PiS znalazło się na drugim miejscu – z 30,1 proc. poparcia.” Wg danych pkw na pis głosowało 8,05 miliona osób a na koalicje obywatelska 5,06 miliona. Uważasz więc, że 36,6% z 5 milionów to więcej osób, niż 30,1% z 8 milionów? Mi się wydaje, że jednak wykształconych osób więcej głosowało na pis, co potwierdzają dane.

Teoretycznie można by Ci zarzucić manipulację ale praktycznie to tylko braki w edukacji. Na ugrupowanie (KO) zagłosowało 36,6 procent ankietowanych z tej grupy (Polaków z wyższym), a 30,1 procent z tej samej grupy głosowało na PiS. Te dane potwierdzają iż mniej osób wykształconych głosowało na PiS. Na pewno to nie znaczy iż 36,6% wyborców KO ma wykształcenie wyższe czy 30,1% wśród PiS. Z tych danych co tu mamy możemy tylko stwierdzić iż procentowo wśród wyborców KO jest prawie 2 razy więcej wykształciuchów niż wśród wyborców PiSu. Skoro ze zrozumieniem czegoś tak prostego nie tylko ty masz jak widać po plusach… Czytaj więcej »

@yd6, jeżeli brakuje Ci wykształcenia do zrozumienia stosunkowo prostego tematu, to nie pouczaj kogoś, kto to lepiej rozumie. Poza tym, od kiedy to ilość polubień świadczy o tym, że autor postu ma rację czy nie? A teraz skup się: z sondażu, wbrew temu, co napisałeś, wynika, że wśród wyborców, którzy zagłosowali na KO 36,6% ma wykształcenie wyższe. 30,1% wyborców PiS ma wykształcenie wyższe. Ponieważ jednak na PiS głosowało znacznie więcej osób niż na KO, to te 30,1% przekłada się większą liczbę osób niż 36,6% głosujących na KO. I o tym właśnie napisał @Michau. Wisienką na torcie panie geniuszu jest Twoje… Czytaj więcej »

Ciekawe ile kadencji pan łuczak potrzebuje aby zrobic coś dla Pabianic? Albo chociaz naszego regionu? 4 lata juz wiemy ze mało

Jego dewizą jest: „Nie myślcie, co mogę zrobić dla was, myślcie, co możecie zrobić dla mnie”

Niech władze Pabianic zaczną współpracować z Senatorem to z pewnością nasze miasto skorzysta, tak jak zrobiły to gminy, piękny przykład Widawa.

Mackiewicz nie chce, odmawia, mieszkańcy również odrzucają pomoc Senatora, wybierając takiego prezydenta przylepionego do stolka

Wystarczyłoby, gdyby jego organizacja przestała przeszkadzać.

Doczekamy tylko wtedy, gdy Jarek wyda pozwolenie..

PiS zdobył w Senacie 48, a nie 49 mandatów.

Ciekawe czy wytrzyma te 4 lata?,Kolory łapie już ładne

Burgund to nie jest.

MARTW SIĘ O SIEBIE .

On martwi się o Polskę.

Wy tak poważnie? Wygrał? Co z głosami na Habure i Filopowicza, który dostał 30 tys? Tylko mu się fuksło i tyle.