Strona główna Aktualności Polityka Pabianice pogrążyły posła Ciebiadę

Pabianice pogrążyły posła Ciebiadę

34
Krzysztof Ciebiada nie będzie posłem. Zdobył 10 770 głosów zajmując ósme miejsce na liście PiS i do kontynuacji swojej pracy w Sejmie zabrakło mu 2261 przychylnych wyborców. Do niewystarczającego wyniku przyczynił się rezultat z Pabianic, gdzie zdobył tylko 2587 głosów. To zaledwie 7,69 % wszystkich wyborców z naszego miasta.

Inni kandydaci z listy PiS mogli liczyć na poparcie wyborców w tzw. matecznikach. Piotr Polak w swoich Poddębicach miał 32,39% poparcia, Paweł Rychlik w Wieluniu zdobył 37,92% głosów, a Tomasz Rzymkowski w Kutnie 16,90%. Wynik Ciebiady w Pabianicach wygląda przy tym bardzo słabo.

Ciebiada niestety, nie mógł liczyć na poparcie miasta, w którym jest zameldowany i z którym się utożsamia. Głosy zbierał po gminach, głównie powiatu łaskiego, gdzie zdobył 2 402 głosy, pabianickiego i sieradzkiego (1 323).

Pabianice chętniej głosowały na innych pabianiczan: Krzysztofa Rąkowskiego z Koalicji Obywatelskiej (4 197 głosów w mieście) i Marka Gryglewskiego z Lewicy (2 899).

Przypomnijmy, że Krzysztof Ciebiada został posłem w maju. Wziął mandat po Witoldzie Waszczykowskim, który został wybrany do europarlamentu. W poprzednich wyborach do parlamentu zdobył 6 381 głosów z czego 2 539 w Pabianicach (8,73%). Zajął wtedy 9. miejsce na liście PiS. Liczby potwierdzają, że stracił poparcie w swoim mieście.

Choć nie ma jeszcze oficjalnej informacji o rozkładzie mandatów wiadomo już, że PiS weźmie w okręgu 7 mandatów. Krzysztof Ciebiada poinformował na Facebook’u, że w Sejmie się nie znajdzie i podziękował za głosy.

REKLAMA

34
Dodaj komentarz

1600
19 Wątki komentarzy
15 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
25 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piter

Może jakby pokazał maturę zyskał y więcej glosow

Edward

Ma licencjat

Phd

Wyższej Szkoły Czegośtam z częstochowy 🙂

Pabnib

Podziwiam wynik pana Marka Gryglewskiego. W porównaniu do Rąkowskiego, który chyba majątek wydał na banery i filmiki reklamowe, to pan Gryglewski jakby kampanii nie prowadził. Serdeczne gratulacje. bo widać, że jest potencjał. Zastanawia mnie nawet wysoki wynik Ciebiady. PIS w Pabianicach jest martwy. Nie wiem na ile się udzielał w sąsiednich gminach, że mu tylu zaufało. Chociaż jakby na na to nie patrzeć to i tak prawie dwa razy więcej głosowało na niego niż na Rąkowskiego. To chyba też coś znaczy.

Dron

On wydał? Przecież to z naszych podatków zabrudzone zostały całe Pabianice. Ale jak zabierają kasę to dobrze, gorzej by było jakby dawali jakieś plusy

Pabnib

No pewnie, że on. Całości mu nie sfinansowali. Banery, filmy, plakaty. to wszystko kosztuje. Do tego za miejsce jeszcze musiał zapłacić, tzn pewnie dać datek 😉

Toja

Gryglewski gdyby był wystawiony na senatora zamiast Habury to by wygrał. Ma potencjał na przyszłe wybory ogromny.

Niki

Zgadzam się w 100%. Wspaniały wynik Panie Marku! Ogromny potencjał na przyszłe wybory.

Luk

Chyba Pan Ciebiada bedzie musiał zmienić tytuł zawodowy z parlamentarzysty na bezrobotny.

Tom

Księży brakuje, brat mu fuchę załatwi gdzieś na Podlasiu 🙂

princeofwales

Wszak PGE i inne spółki SP potrzebują takich pisich „specjalistów”.

tom

Nikoś Dyzma się nie załapał przecież taki wykształcony był szkoda że tego wykształcenia nie pokazał bo te brakujące głosy wtedy by na pewno dostał

:-)

To nie Pabianice go pogrążyły – on sam się pogrążał. Mógł być wiceprzewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego, ale wolał tyłek usadzić w poselskim fotelu na trzy miesiące. Prasa pisała o innych działaczach w podobnej sytuacji – oni z rozsądku nie godzili się przyjąć mandatu posła na trzy miesiące. Ciebiada uważał, że wystarczy jeździć na dożynki, imprezy strażackie a jego zaplecze piało z zachwytu pisząc, że to najbardziej pracowity ze wszystkich posłów 🙂 Nie mówiąc już o radnym, który broniąc jeszcze posła obrażał wszystkich, którzy mieli odmienne zdanie w ocenie jego idola. Cóż, w wielu domach dziś otwierano szampana a Ciebiada będzie miał… Czytaj więcej »

Doda

hahahahahahaaaa! Ktokolwiek to napisał, zrobił to ze 100% z prawdą i do tego z humorem 😀
Pozdrawiam 🙂

Byk

Krowa jest tylko jedna. Pozdro Doda.

tom

A taki ładny był Amerykański jak mawiał klasyk

Giordano Bruno

By moc kontynuować pracę, trzeba byłoby ją zacząć.

Witek

Brawo Pabianice, zamiast mieć kogoś od siebie w sejmie, to nie mamy nikogo.

Giordano Bruno

Jan Sztaudynger przewidział tę tezę:
„Wolę być fiołkiem gdzieś na boku,
Niżeli różą – w środku rynsztoku.”

A teraz jazda na mnie hejtem polaczki

Za takiego reprezentanta to ja dziekuje:) wole nie miec nikogo, przynajmniej wstydu nie bedzie:)

Mirek

Jak to mówi ważny politykz koalicji obywatelskiej ” same po..je..by ” głosują w Pabianicach

Ryś

Nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebie…
[Nie tym razem]

Trzeba było być szczerym a nie zadufanym…
Taki wynik mnie nie dziwi.

Prosimy zwolnić lokal na starówie!

Ryszard

Uf , co za ulga .

piterson

nie jestem za z pisem ani za nikim innym. Ale trochę szacunku należy się każdemu. To tez człowiek i ma swoją godność jak każdy. Wymagacie od innych szacunku ale sami tego nie robicie. Wstyd tylko pouczać każdego potraficie i obelgi. To wy dzielicie a nie „pisiory”. Jesli nie zaczniecie od siebie nie wymagajcie od innych. Nie jestem tez tym radnym bo zaraz co niektórzy po moim imieniu będą knuć teorie spiskowe itd.

Kaiko

Dyzma sobie załatwi. Jeszcze Wam przypomnę .

Likaon

Czyli znakiem tego Macki ma konkurenta do tytułu prezydenta za 4 lata…

Pabnin

To chyba dobrze. Ja już mam dosyć tego układu PO-BSR i kulawy PIS. Najwyższa pora, aby ktoś nowy się pojawił. Z tego co widać Rąkowski już sufitu nie przebije. Dwie próby, obie nieudane. Przegrał nawet z Ciebiadą (nie mówię o mieście). Jak pojawi się silna lewica to jeszcze głosów odejdzie.

mKI

i bardzo dobrze , przynajmniej wstydu nie przyniesie miastu

princeofwales

No jaka szkoda. 🙂 🙂 🙂

amantf

Tak się zastanawiam ile kadencji musi się odbyć aby zrezygnowali z Ciebiady on ciągnie cały Pis w tym okręgu w dół, facet kompletnie nic nie umiejący, mój znajomy go zna i powiedział mi kiedyś że jemu to by nawet nie powierzył prowadzenia szalet miejskich, a oni go z uporem maniaka wybory wystawiają cały czas.

Giordano Bruno

Ale nikt tak usłużnie samochodem nie podwozi, kogo trzeba.

Iga

A kiedy Pan Hodak zostanie rozliczony przez tego (treść moderowana) muszę płacić Więcej za wywóz śmieci

zainteresowany

Podstaw mu śmieci pod dom za to 🙂

iwa

Można nie mieć matury ale trzeba mieć klasę, a tu ani tego, ani tego!!!