Strona główna Aktualności Polityka Wybory do Senatu: Łuczak prowadzi (aktualizacja-dane z 100% obwodów)

Wybory do Senatu: Łuczak prowadzi (aktualizacja-dane z 100% obwodów)

9

Wszystko wskazuje na to, że senator Maciej Łuczak będzie sprawował mandat kolejną kadencję. Po zliczeniu głosów z 59,74% komisji obwodowych zdecydowanie prowadzi z Krzysztofem Haburą. 

Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza na Łuczaka głosowało 39 390 wyborcó co daje poparcie na poziomie 47.10%. Habura może liczyć na 36,49% głosów, a Jakub Filipowicz 16,41. Są to dane z 59,74% komisji obwodowych, ale raczej nie jest prawdopodobne, a by ta różnica została zniwelowana.

Łuczak i Habura w powiecie pabianickim mają poparcie na poziomie 42 procent, choć nie ma jeszcze danych z Pabianic. Łuczak notuje natomiast olbrzymią przewagę w powiecie łaskim (poparło go 52,05% – 100% komisji) oraz zgierskim (47,56% – wyniki z 47% komisji).

Aktualizacja z 11.20: topnieje przewaga Macieja Łuczaka. Po zliczeniu głosów z 82,68% obwodów (w tym Pabianic) Łuczak ma 60 190 głosów (42,94%), a Krzysztof Habura 58 088 głosów (41,44%). Czekamy na ostateczne wyniki ze Zgierza.

Aktualizacja z 14.00: Maciej Łuczak ponownie senatorem (WIĘCEJ).

REKLAMA
Poprzedni artykułSondażowe wyniki: PiS wygrywa wybory i ma większość w Sejmie
Następny artykułWypadek na S8. Zablokowana droga w kierunku Warszawy
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Łuczak trzymam kciuki💪👍

A co takiego ciekawego zrobił w tej kadencji pan Łuczak? Zablokował nawet złośliwie budowę basenu. Super !!!

Ala czy ty naprawdę czytasz co piszesz co ty za pierdoły wygadujesz?
jak niby miałby to zrobić opckni się
to jest Senator a nie starosta który zburzył warsztaty szkolne unzyniez budownictwa się znalazł zapomniał że miał tam coś wybudować

BRAWOOOOOO !!!! CUDOWNE INFORMACJE Z RANA !! Łuczak górą !!

Z naszego okręgu wybieraliśmy jednego senatora
Ze wstępnych wyników z poszczególnych komisji wyborczych w Pabianicach wynika, że wieloletni starosta naszego powiatu może zostać senatorem.
Krzysztof Habura (16.340) ma tu przewagę nad Maciejem Łuczakiem (12.275) 4.065 głosów. Jakub Filipowicz ze Zgierza dostał u nas 4.323 głosy. Tak jest napisane w Zyciu Pabianic, z tego tylko wynika która gazeta komu jest przychylna.

Trzymam kciuki za p. Łuczaka, nie potrzeba nam „podgrzwaczy stołków i nierobów”

Na tą chwilę brakuję tylko danych z miasta Zgierza a dokładniej z wszystkich 40 tamtejszych obwodowych komisjach wyborczych. Senator Łuczak na tą chwilę ma przewagę 2102 głosów. W tym przypadku walka może odbyć się na pojedyncze głosy.
Dane na 13:30.

Osobiście nie jestem za PiS’em, ale wysoka kultura i sposób traktowania drugiego człowieka przez p. Łuczaka jest godna podziwu. Nijak się to ma po lumpeninteligencji z papierkami z „wyższych”.