Strona główna Nie przegap Koalicja Obywatelska złożyła protest wyborczy ws. naszego okręgu

Koalicja Obywatelska złożyła protest wyborczy ws. naszego okręgu

20
Głosowaniu w naszym okręgu senackim będzie musiał przyjrzeć się Sąd Najwyższy. Dziś protest w tej sprawie złożyła Koalicja Obywatelska. 

W poniedziałek wybory w sześciu okręgach senackich oprotestował PiS, natomiast dziś KO złożyła protesty ws, trzech okręgów, w tym sieradzkiego. O co chodzi?

Przedstawiciele KO uważają, że wyborcy mogli zostać wprowadzeni w błąd. Wszystko przez projekt karty wyborczej do Senatu, bowiem w instrukcji było napisane, że należy postawić znak „X” w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Nie z lewej strony, tylko przy nazwisku. Problem polegał na tym, że logo Koalicji Obywatelskiej było umieszczone w kratce i ta kratka znajdowała się po prawej stronie. Prawdopodobnie część osób postawiła krzyżyk w kratce z logo, a nie w kratce do głosowania.

Krzysztof Habura w naszym okręgu zdobył 1891 głosów mniej od Macieja Łuczaka, a 3347 głosów było nieważnych, z czego na 2546 kartach do głosowania nie zaznaczono żadnego kandydata. Jeśli większość z nieważnych kart miałaby znak „X” w logo Koalicji Obywatelskiej mogłoby się okazać, że Habura mógłby wybory wygrać.

Na rozpatrzenie skargi Sąd Najwyższy ma 90 dni.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

oddanie ważnego głosu polega na postawieniu znaku „x” w kratce po lewej stronie nazwiska kandydata – nie po prawej stronie nazwy komitetu. Wyborcy razem ze Starostą… czasem warto czytać

Art. 438, paragraf 2, kodeksu wyborczego stanowi „Nazwisko i imię (imiona) kandydata jest poprzedzone z lewej strony kratką przeznaczoną
na postawienie znaku „×” oznaczającego głos oddany na danego kandydata.”

Także ten tego, jeżeli wyborca idąc głosować nie wie gdzie ma postawić „krzyżyk” to może i lepiej, że jego głos zostanie uznany jako nieważny?

Ha ha ha Koalicja Obywatelska głośno mówi ze wyborcy Prawa i Sprawiedliwości to ciemnogród analfabeci mohery bez mózgowcy bez wykształcenia materialiści (program 500+ 300+ ) zacofańcy ci którzy nie płaca podatków itd Ale wyborcy POKO to inteligencja ludzie sukcesu biznesmeni uczeni po prostu śmietanka I ta inteligencja nie potrafi głosować po prostu śmiech śmiech na sali pozdrawiam wszystkich ha ha ha

Z siebie się śmiejesz…
Nie KO tylko dane PKW. A poza tym, pisiowa rasa panów też oprotestowała wybory do Senatu i na dodatek żądają unieważnienia wyborów.

Jak się komuś wytyka, to pragnę ci tylko przypomnieć matołku, jak pisi elektorat głosował w uprzednich wyborach samorządowych i jaka była reakcja kulawego na wyniki. Weź bilobil, starcze. 🙂

Tak to jest jak co wybory
inne zasady głosowania
Konkretna pusta kratka
taka 2cm na 2 cm
do postawienia x i po sprawie .

Co głosowanie to ten sam problem
Ilość głosów nieważnych
W lotto tego nie ma .

Wszystkie sa ważne lub odrzucone z automatu .

Ale się Krzyś nie potrafi pogodzić z przegraną 🙂 Wstyd Panie Krzyś, wstyd. A że w starostwie się śmieją i po kątach mówią „Panie Senatorze” to już tak się nie przejmuj. Pośmieją się i zapomną 🙂

A przegrał? Jeśli przyjąć ze ci ludzie głosowali na niego? Nie martw Cię ze wynik został wypaczony?

Jesteś naprawdę szczęśliwym człowiekiem, jeśli masz tylko takie problemy. Nie zazdroszczę, ale gratulacje !

Moje niezadowolenie z wyników wyborów do Senatu w naszym okręgu jest bardzo duże. Jednak jeśli ktoś nie potrafi zakreślić krzyżyka we właściwym miejscu na karcie wyborczej to moim zdaniem oblał podstawowy test na inteligencję i nie powinien głosować.

Na miejscu lokalnych działaczy KO zastanowiłbym się raczej dlaczego człowiek ze Zgierza, bez prowadzenia kampanii w naszej okolicy, zgarnia 13% głosów.

Każdy ma prawo złożyć taki protest i nie ma znaczenia czy robi to PiS czy KO. Tak się składa, ze obie koalicje postępują zgodnie z prawem, więc zamiast obrzucać się błotem wystarczy zaczekać cierpliwie na ponowne przeliczenie głosów.
PS. W mojej komisji obwodowej nikt się nie zgłosił na męża zaufania i obserwatora społecznego. A przypominam, ze każdy obywatel mógł się zgłosić. Ciekawe więc czy Ci którzy tak głośno krzyczą o fałszowaniu wyborów, skorzystali z tej okazji i spędzili wyborczą niedzielę jako mężowie zaufania lub obserwatorzy społeczni w jakiejkolwiek komisji obwodowej?

Przecież nikt nie będzie tego liczył za darmo

O czym ty piszesz ?
To przecież jedno ziarnko w korcu maku wobec kosztów całych wyborów, które dla mnie osobiście są jajami do kwadratu, bo jeżeli nie będziemy głosować na konkretnych, odpowiedzialnych i praworządnych, tylko na partię, to wszystko o kant d… !

No, to miałeś pecha. Wyborcy w twoim okręgu olali temat bez względu na ulubieńców …

Gonić, gonić !!!! Koryto uciekło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie tylko Haburze. Póki co, chyba K.C. też …
A poza tym powinieneś wiedzieć, że w naszym kraju za sprawą wszystkich partii politycznych koryto jest jedno, tylko świnie się zmieniają !

W Pabianicach koryto ma stałych użytkowników. Najbardziej nie dziwi ta wyksztalcona grupa glosujaca na POKO, nie umieją zagłosować?

No, popatrz jaka dla ciebie strata, bo gdyby PiS wygrał w Pabianicach wybory, to koryto byłoby dla nich.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Nie tylko w Pabianicach nie umieją platfusy wykształcone głosować, bo w Polsce różne takie pisie yntelygencye, też.

To wyjaśniam dlaczego obsługa koryta jest stała w Pabianicach „dziala” syndrom sztohlomski.

Sobie wyjaśniasz.
Nie tylko w Pabianicach. Wygra twój ulubiony pis w naszym kochanym mieście, będzie ten sam syndrom. Powodzenia.