Strona główna Styl życia Kredyt we frankach – na jaką pomoc mogą liczyć frankowicze?

Kredyt we frankach – na jaką pomoc mogą liczyć frankowicze?

1

Frankowiczów jest w Polsce spora grupa. W wyniku znacznego zwiększenia kursu waluty szwajcarskiej kilka lat temu wiele osób wpadło w poważne kłopoty finansowe. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że istnieje dla nich duża szansa na odwrócenie niekorzystnej sytuacji. W jaki sposób? Dowiedz się z artykułu.

  1. Co może zrobić frankowicz?
  2. Kredyt we frankach – kancelaria specjalizująca się w sprawach bankowych

Co może zrobić frankowicz?

Posiadacze kredytów denominowanych lub indeksowanych do franka szwajcarskiego mogą wystąpić na drogę prawną przeciwko bankowi. W ostatnich miesiącach wygrane sądowe klientów z tymi instytucjami pokazały, że pomoc frankowiczom jest jak najbardziej realna. Dotychczasowe orzecznictwo polskich sądów, a także Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pokazało, że koncepcja klauzul niedozwolonych (tzw. abuzywnych) to podstawowy środek, z którego mogą skutecznie korzystać niemalże wszyscy frankowicze. Wszystkie klauzule zawarte w umowie muszą być zgodne z prawem, a niedozwolone zapisy mogą podważyć zawieraną  umowę. Jednakże należy wiedzieć, że ze względu na stopień skomplikowania spraw sądowych samodzielnie dochodzenie roszczeń może się okazać bardzo trudne, a może nawet niemożliwe. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Kredyt we frankach – kancelaria specjalizująca się w sprawach bankowych

W takich sytuacjach pomóc może doświadczona, wykwalifikowana w tym zakresie kancelaria. Pomoc frankowiczom świadczona przez ekspertów z kancelarii https://jacekkosinski.pl/uslugi/pomoc-frankowiczom/ zapewnia indywidualne podejście do każdego przypadku. Każdy klient otrzymuje więc pomoc dedykowanego prawnika, który zajmie się daną sprawą. Udzielają oni klientom wyczerpujących informacji prostym i przystępnym językiem, dzięki czemu klient może się dobrze zorientować w sprawie, poznać wszystkie „za” i „przeciw” inicjowaniu sprawy sądowej.

Specjaliści wszystkie decyzje podejmują po wszechstronnym zbadaniu dokumentów oraz okoliczności danej sprawy, co sprawia, że są w stanie realnie ocenić szanse na wygranie sprawy z bankiem. Ponadto wskazują czynniki ryzyka, które determinują możliwość przegranej. To wszystko sprawia, że frankowicze współpracujący z kancelarią mogą podjąć w pełni świadomą decyzję o przystąpieniu do sporu sądowego z instytucją bankową.

Kancelaria nie tylko udziela rzetelnych informacji, ale również przygotowuje pozew i profesjonalnie wylicza wysokość zgłaszanych roszczeń. Ponadto w zakres usług wchodzi też podjęcie próby mediacji z bankiem i reprezentowanie klienta przed sądem aż do prawomocnego zakończenia sprawy.

undefined

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A na jaką możemy liczyć przy zł w czasie je.anej pandemii