Ekipa PKK99 po wywalczonym w minionej kampanii awansie do drugiej ligi rozegrała już pierwszy mecz w wyżej klasie rozgrywkowej. Pabianiczanie postawili się gospodarzom i zdołali zanotować pierwszą wygraną.
ZKS Stal Stalowa Wola – PKK99 Pabianice 81:95 (19:18, 28:24, 23:26, 11:27)

Jasne było, że awans i gra z pozycji beniaminka nie będzie sprawą łatwą. W pierwszej kwarcie pabianiczanie dotrzymywali jednak tempa Stalowej Woli i przegrali ją zaledwie jednym punktem. Wynik oscylował wokół remisu niemal do końca pierwszej połowy spotkania, ale w ostatnich minutach drugiej partii gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu i na przerwę PKK99 schodziło przegrywając 47:42.

Wynik nie zamykał naszemu zespołowi szans na wygraną, ale w grze trzeba było coś poprawić. Dzięki Silowi i trójce Orłowskiego szybko zrobiło się po 47 i mecz można było zacząć od nowa. W końcówce tej kwarty ponownie nieco lepsi okazali się gospodarze, ale ich przewaga przed ostatnią partią wynosiła zaledwie dwa oczka.

Ostatnia kwarta to już popis umiejętności pabianiczan. Do zdobywania punktów włączył się początkowo Wardziński. Później PKK99 postawiło mur w obronie, dorzucając serię dziesięciu zdobytych punktów. Stalowa Wola starała się jeszcze gonić, ale nasi koszykarze szybko wybili im to z głowy i dzięki wygranej w ostatniej kwarcie przewagą 16 punktów mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Kolejna okazja na punkty już w przyszłą sobotę. Kolejne wyjazdowe starcie rozegrają tym razem z AZS-em UMCS-em Startem II Lublin.

PKK99: Mik (4), Orłowski (9), Zawadzki (8), Szczerkowski (15), Grabowski (6), Fabiszewski (2), Borowski (4), Wardziński (12), Małoń (2), Szymański (22), Sil (7), Jurga (4).