Strona główna Sport Koszykówka Kolejna przegrana PKK’99

Kolejna przegrana PKK’99

0

Dwunasty mecz i jedenasta porażka. Sytuacja pabianickiego klubu koszykówki wydaje się nieciekawa, ale do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze dwanaście spotkań, czyli dokładnie tyle ile zawodnicy mają już za sobą.

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice – UKS Trójka Żyrardów 78:88 (20:19, 17:25, 23:25, 18:19)

Pierwsza kwarta była minimalnie na korzyść pabianickiego zespołu. Niemniej sama gra obu drużyn mogła przypominać sinusoidę. Były momenty, że drużyna z Pabianic prowadziła kilkoma oczkami 9:4, żeby chwilę później na tablicy widniał wynik 9:14 dla zespołu gości.

Na początku drugiej kwarty na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Arkadiusza Gralewskiego i do 7 minuty je utrzymywali. Niemniej, później role się odwróciły i to drużyna z Żyrardowa miała więcej do powiedzenia. Natomiast naszych koszykarzy dopadła rzutowa niemoc, gdyż przez ostatnie trzy minuty nie rzucili ani jednego punktu.

Przedostatnią część spotkania drużyny rozpoczęły z dorobkiem punktowym 37:44. I mniej więcej taka różnica oczek na korzyść zawodników „Trójki” do końca meczu się utrzymywała. Nawet wyrównane trzecia, jak i czwarta kwarta nie zmieniły końcowego rezultatu i ostatecznie zwycięscy okazali się podopieczni trenera Piotra Sochackiego. Tym samym koszykarze z Pabianic zanotowali swoją jedenastą przegraną w tym sezonie.

Zdobywcy punktów dla PKK’99: Przemysław Grabowski – 19, Krystian Mik – 14, Patryk Zawadzki, Szymon Gralewski – 11, Michał Wasilewski – 8, Marcel Karpiak – 7, Adam Jurga, Filip Sauter – 3, Robert Rejniak – 2.

Mecz z Żyrardowem był ostatnim w tym roku dla zawodników z Pabianic. Następne spotkanie, trzynaste w sezonie rozegrają u siebie, a ich rywalem będzie drużyna UNB AZS UMCS Start Lublin. Mecz odbędzie się 3 stycznia, w niedzielę o godz. 15:30.