Strona główna Sport Koszykówka Wysoka porażka autsajderów z liderem

Wysoka porażka autsajderów z liderem

0

Jedenasty mecz i dziesiąta porażka koszykarzy z pabianickiego klubu koszykówki. Tak słabe statystyki mają tylko dwa zespoły w lidze pabianiczanie oraz Isetia Erzurum, z którym tydzień temu zespół PKK’99 przegrał spotkanie.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – Profi Sunbud PKK’99 Pabianice 123:88 (33:24, 29:22, 29:20, 32:22)

Zawodnicy z Pabianic dobrze rozpoczęli to spotkanie. Mecz otworzył Michał Wasilewski celnym rzutem za 3 punkty. Następnie swoją ”trójkę” dorzucił Szymon Gralewski, a chwilę później dwa punkty dołożył Patryk Zawadzki. I przez moment to pabianiczanie mogli cieszyć się z prowadzenia. Niemniej, po 4 minutach meczu do głosu doszli liderujący w tabeli zawodnicy z Bielska Podlaskiego, który przy stanie 15:13 wyszli na prowadzenie i z sekundy na sekundę stopniowo je powiększali. Drugą partie od celnego trafienia za dwa punkty rozpoczęli gospodarze i tym samym powiększyli swój wynik. Trzecia i czwarta kwarta również zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Kamila Zakrzewskiego, którzy nawet na chwilę nie dali szans koszykarzom z Pabianic na odrobienie strat.

Zdobywcy punktów PKK’99: Michał Wasilewski – 18, Krystian Mik – 13, Marcel Karpiak – 11, Szymon Gralewski – 10, Przemysław Grabowski, Filip Sauter – 9, Patryk Zawadzki – 5, Adam Jurga, Tobiasz Wnuk – 4, Aleksander Fabiszewski – 3, Szymon Barys – 2.

Następne spotkanie, dwunaste w sezonie drużyna z Pabianic rozegra u siebie, a ich rywalem będzie UKS Trójka Żyrardów. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 15:30.