W pierwszej kolejce nowego sezonu II. ligi pabianiczanie niestety ulegli w rzutach karnych Uniwersytetowi Radom. W drugim meczu udało im się zanotować pierwszą wygraną, pokazując przy tym kawał dobrej gry.
SMS ZPRP Płock – Pabiks Impact Pabianice 27:45 (13:17)

Pabianiczanie bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w trzeciej minucie dzięki trafieniom Nowickiego i Kuśmierczyka było 1:2. Gospodarze zabrali się do skuteczniejszej gry, ale od stanu 4:4 cztery kolejne bramki dla Pabiksu sprawiły, że na tablicy zrobiło się 4:7. Zaliczka, którą udało nam się wypracować została roztrwoniona równie szybko, jak w poprzednim starciu z ekipą z Radomia i ponownie mieliśmy remis. Kolejna wywalczona przewaga okazała się już bardziej stała. Dwie dwupunktowe serie pozwoliły ją jeszcze powiększyć i pabianiczanie schodzili na przerwę przy prowadzeniu 13:17.

Pabiks miał właściwie sytuację pod kontrolą, ale chyba nie chciał powtórki z ostatniego meczu i postanowił dalej nacierać. W naszych zawodników wstąpił nowy duch i zaczęli trafiać raz za razem. W drugiej połowie serie punktowe z naszej strony nie były niczym nadzwyczajnym. Dwie z nich liczyły aż sześć trafień z rzędu. Ostatecznie gracze Pabiksu w drugiej odsłonie spotkania zdobyli aż 28 bramek, przy zaledwie 14 trafieniach gospodarzy. W protokole zawodów zabrakło niemal rubryk do notowania kolejnych trafień. Ostateczny wynik 27:45 to zupełny pogrom i niezwykle przekonywująca pierwsza wygrana w sezonie.

Najwięcej bramek w naszej drużynie zanotował Konrad Witczak, bo aż siedem. Niewiele gorsi byli jednak Hubert Mielczarek i Mariusz Kuśmierczyk z sześcioma trafieniami na koncie. Cały zespół zagrał tego dnia znakomicie i pozostaje mieć nadzieję, że podobną dyspozycję uda się utrzymać w nadchodzących pojedynkach.

Kolejnym rywalem w walce o awans do I. ligi będzie Warszawianka Warszawa. Pabianiczanie podejmą tę drużynę u siebie już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00. Fani z Pabianic będą na pewno liczyć na pierwsze w tegorocznych rozgrywkach zwycięstwo na własnym obiekcie.

Pabiks: Domagalski (1), Witczak (7), Nowicki (2), Baranowski (3), Skowroński (3), Laskowski (4), Biernat, Kozak (1), Gościłowicz (4), Mielczarek (6), Bilichowski, Kaźmierczak (1), Kuśmierczyk (6), Trojanowski (1), Przybylski (5), Sańpruch (1).