Strona główna Aktualności Z miasta Konkurs dyrektorski otwarty

Konkurs dyrektorski otwarty

14

Ogłoszony został konkurs na stanowiska dyrektorów trzech szkół podstawowych i gimnazjum. Można już składać kandydatury.

31 sierpnia kończy się kadencja obecnych dyrektorów: Jerzego Kaczmarka (SP nr 5), Anny Krauzowicz (SP nr 13) i Włodzimierza Stanka (Gimnazjum nr 3). Do końca czerwca p.o. dyrektora SP nr 9 pozostaje Elwira Stanek, która przejęła obowiązki po rezygnacji dyrektora przed końcem kadencji. Oferty w konkursie można składać do 28 kwietnia. Rozstrzygnięcie z końcem maja.  Kandydatury oceni 9-osobowa komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organu prowadzącego, kuratorium, rady pedagogicznej i rady rodziców danej placówki oraz nauczycielskich związków zawodowych.

Informacja urząd miejski
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Stankowie nie startują bo przecież chyba mają na tyle godności, będąc w jawnej opozycji do Prezydenta. O propagowaniu pewnych postaw już chyba nie potrzeba wspominać

A może jakieś propozycje na te stanowiska,a nie wieczne obsrywanie.

Może dzieci w pierwszych klasach przypisywać do konkretnych opcji-partii?Później głosowanie większości młodzieży wyłoni Dyrektora?

Też się zgadzam że dyrektor szkoły nie powinien być w jakiejkolwiek partii

Chyba jesteś w dużym błędzie.

Taaa, tu się zdziwisz, bo oni nawet jak drzwi zamykają to oknem wejdą…

-rowerowy brat- że co mają???? to przecieżzawód dyrektor!!!!!!!!!!!! ile kadencji można??? Szkołom przydałoby się trochę świeżej krwii…

Jaka jest przewaga „świeżej krwi” nad doświadczeniem i stabilnością prowadzenia programu nauki.To jest oświata a nie zakład produkcyjny z nowinkami technicznymi.

A Pani Stanek to „stabilność i doświadczenie”, czy też może raczej „dyrektor z łapanki”? A jaką stabilność oferuje Pan Stanek hołdujący wartościom prezentowanym przez tzw. „środowiska kibolskie”, o czym się wielokrotnie publicznie wypowiadał. Do szkoły jak znalazł, można zrobić ustawkę z innym gimnazjum i będzie ok. A co do „nowinek” to trzeba pamiętać, że zanim uczeń skończy szkołę, to nie będą one już „nowinkami”. Dlatego trzeba je wprowadzać jak najwcześniej. Gdyby wszyscy myśleli tak jak Pan, to do dziś komputerów w szkole by nie było, no bo przecież „stabilność i doświadczenie”.

Z takim myśleniem nie mielibyśmy fachowców, bo starzy nie dali by szansy młodym się rozwijać. Jednak młodzi, niedoświadczeni szybko się nauczą i mają inne spojrzenie. Starzy nic nowego raczej już nie wniosą.

Ciekawe czy to samo Pan powie przy kandydaci na dyrektora sp 14

Pani Stanek doświadczenie ma niewielkie a do tego nieźle zamieszała w swojej szkole.

Pan Kaczmarek to pozytywny przykład w tym gronie. Pracowity, konkretny i nie lansuje się w mediach jak inni karierowicze…

Jak ludzie pokroju państwa S. mogą sprawować funkcje dyrektorskie. Prezydent powinien ich wywalić, a po robotę niech idą do Krzysia Geotermatołka. I to będzie dobra zmiana.