Strona główna Sport Koszykówka PKK’99 rozbity przez zespół z Lublina

PKK’99 rozbity przez zespół z Lublina

0

Wczoraj pabianicki klub koszykówki rozegrał swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie. Drużyna Gralewskiego stoczyła pojedynek z jednym z pretendentów do wygrania tegorocznej II ligi mężczyzn – AZS UMCS Start Lublin.

AZS UMCS Lublin – Profi Sunbud PKK’99 Pabianice 109:52 (32:5, 27:14, 31:17, 19:16)

Od samego początku zawodnicy z PKK’99 wiedzieli, że to będzie bardzo ciężkie spotkanie i.. nie pomylili się. Pierwsza kwarta to w zasadzie popis umiejętności gospodarzy, którzy w każdym elemencie byli lepsi od zespołu z Pabianic. W zasadzie po pierwszej połowie rywalizacji było jasne, że z tej mąki chleba nie będzie – gospodarze wygrywali różnicom 40 punktów. Niemniej po przerwie podopieczni Arkadiusza Gralewskiego walczyli z cały sił, żeby z tego meczu coś jeszcze dla siebie ugrać. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 109:52. Było to równoznaczne z tym, że rywale zdobyli ponad dwa razy więcej (57) punktów, a także pokazali naszym koszykarzom nad czym muszą jeszcze sporo popracować, żeby aspirować do miana przyszłych zwycięzców II ligi.

Zdobywcy punktów PKK’99: Patryk Zawadzki – 9, Szymon Gralewski – 7, Krystian Mik – 6, Marcel Karpiak – 6, Michał Wasilewski – 5, Tobiasz Wnuk – 5, Michał Kowalewski – 4, Jan Sobolewski – 4, Filip Sauter – 3, Mariusz Matecki – 2, Aleksander Fabiszewski – 1.

Za tydzień, 4 października o godz. 15:30 podczas 2. kolejki rozgrywek pabianiccy koszykarze na hali u siebie zmierzą się z drużyną Akademia Koszykówki Legia Warszawa.