Strona główna Sport Piłka nożna Kluby z Pabianic walczyły o puchar wójta

Kluby z Pabianic walczyły o puchar wójta

0

Dwie drużyny z naszego miasta rywalizowały w turnieju piłkarskim rocznika 2005 o puchar wójta gminy Dłutów. Obu udało się znaleźć na podium.

W imprezie w sumie wzięło udział 8 ekip. W ich gronie znalazły się dobrze znane marki z Pabianic, czyli PTC Pabianice oraz Włókniarz Pabianice.

W rozgrywkach grupowych Włókniarz zaprezentował się dobrze i zgromadzenie 4 punktów pozwoliło mu na awans dalej z drugiego miejsca. Pierwsze miejsce zajęła za to Pogoń Zduńska Wola (5 punktów). Natomiast PTC rywalizowało w grupie B i również zajęło w niej drugie miejsce, tyle że z dorobkiem 5 oczek. Grupę wygrał GKS Bełchatów (7 punktów).

Ostatecznie zieloni stanęli na najniższym stopniu podium, a fioletowi znaleźli się tuż przed nimi. Nasze drużny „pogodził” GKS Bełchatów, który okazał się najlepszy i sięgnął po puchar wójta. Gospodarze z GLKS-u Dłutów postanowili być gościnni i zamknęli stawkę, plasując się na pozycjach siedem i osiem.

Jeśli zaś chodzi o wyróżnienia indywidualne, to tytuł najlepszego golkipera powędrował do Bartosza Jachnika z GLKS-u Dłutów II, a królem strzelców wybrano Szymona Papugę z PTC Pabianice. Natomiast MVP turnieju został Mateusz Książczyk z GKS-u Bełchatów.