W 18. kolejce koszykarki z Pabianic podejmowały mocny zespół z „miasta królów”. Niestety, przeciwniczki były poza naszym zasięgiem.

Grot TomiQ Pabianice – Good Lood AZS PK Kraków 38:68 (9:16, 8:16, 8:14, 13:22)

Pierwszy kosz kibice zgromadzeni na hali zobaczyli dopiero po ponad dwóch minutach. Niestety, jego autorem były krakowianki. Po celnej trójce było już 2:9 dla przyjezdnych. Pabianiczanki kompletnie nie czuły gry, a rywalki karciły nas kolejnymi koszami. Rozmiary strat tuż przed końcem kwarty zmniejszyła Joanna Szałecka, która trafiła trzy rzuty osobiste. W drugiej partii przeciwniczki zdołały jeszcze mocniej podkręcić tempo i po 11 punktach z rzędu prowadziły już 13:30. Na przerwę obie drużyny zeszły przy stanie 17:32.

Po zmianie stron krakowianki rozpoczęły od celnej trójki pokazując, że nie zamierzają oddać wypracowanej przewagi. Przed ostatnią kwartą Grot tracił do przyjezdnych 21 punktów i jasne było kto dopisze sobie w tabeli kolejne zwycięstwo. Po serii 10 punktów rzuconych z rzędu przeciwniczki prowadziły już 29:66. Ostatecznie rywalki wygrały ostatnią partię 13:22, a cały mecz 38:65 pokazując nam nasze miejsce w szeregu.

Następny mecz Grot zagra w sobotę o godzinie 17:00. W hali w Poznaniu zmierzą się z lokalnym MUKS-em. Gospodynie zajmują 4. miejsce w tabeli, a nasze dziewczęta są ósme.

Grot: Twardowska, Danych (10), Pęcina, Szałecka (3), Michalak (2), Cicha (2), Boniecka (4), Kowalczyk (5), Sierakowska (5), Szczygieł (2), Grzelak (5), Kirsz.