Strona główna Aktualności Komunikacja Jest termin wprowadzenia biletów czasowych

Jest termin wprowadzenia biletów czasowych

4

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o wprowadzeniu przez MZK biletów czasowych. Jest już termin rozpoczęcia sprzedaży.  

Nowe rodzaje biletów autobusowych: bilety 40-minutowe ważne w jednej strefie i 60-minutowe obowiązujące w dwóch strefach. Będą one upoważniać do przesiadania się między autobusami MZK. Bilety jednorazowe i dobowe pozostaną dostępne w dotychczasowych cenach.

Bilety 40-minutowe będą kosztować 3 zł (ulgowy 1,50 zł) i będą upoważniać do przemieszczania się autobusami MZK w jednej strefie, z możliwością przesiadek, przez 40 minut od skasowania.
Bilety 60-minutowe będą kosztować 4,20 zł (ulgowy 2,10 zł) i będą upoważniać do przemieszczania się autobusami MZK w dwóch strefach, z możliwością przesiadek, przez 60 minut od skasowania.
Bilety czasowe będą sprzedawane w autobusie przez kierowców (zamiast biletów jednoprzejazdowych z dopłatą), w Punktach Sprzedaży Biletów MZK, przez aplikacje mobilne SkyCash i moBilet oraz w biletomatach MPK-Łódź.

Sprzedaż rozpocznie się 21 października.

Bilety jednorazowe jednoprzejazdowe nadal będą dostępne w przedsprzedaży. Ich ceny nie zmienią się (2,60 zł za bilet normalny jednostrefowy i 3,80 zł za dwustrefowy).
Uwaga! Od 21 października do wyczerpania zapasów bilety z nadrukiem „jednorazowy zakupiony w autobusie” sprzedawane przez kierowców będą honorowane jako bilety czasowe, zgodnie z obowiązującą opłatą za przejazd w danym przedziale czasowym, tj.:
» bilety jednorazowe o nominale 3,00 zł będą ważne jako 40-minutowe normalne jednostrefowe,
» bilety jednorazowe o nominale 1,50 zł będą ważne jako 40-minutowe ulgowe jednostrefowe,
» bilety jednorazowe o nominale 4,20 zł będą ważne jako 60-minutowe normalne dwustrefowe,
» bilety jednorazowe o nominale 2,10 zł będą ważne jako 60-minutowe ulgowe dwustrefowe.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Miała być komunikacja za darmo, a tu przyjdzie bulić, jak za zboże. Dla kogo, albo za co ?

Propozycja rozsądna, ale właśnie wprowadzenie biletów czasowych, to już szukanie pieniędzy w naszych kieszeniach przez przewoźnika lub władze miasta…

Chyba wszystko zależy od Rajców… Ale już po herbacie, bo nawet termin zaklepany !

Chyba osoby, które podjęły taką decyzję nie mają żadnego pojęcia jakie trasy wykonują poszczególne autobusy i ile czasu zajmują. Autobus linii nr.1 jedzie maksymalnie pół godziny z dworca na bugaj a tutaj proponują bilet 40 minutowy…rządzący robią i będą robić z mieszkańców idiotów…