Strona główna Aktualności Polityka Jest następca Krzysztofa Habury

Jest następca Krzysztofa Habury

29
Jacek Wróblewski i Krzysztof Habura
Podczas dzisiejszej sesji w starostwie powiatowym radnym udało się wybrać nowego starostę. Został nim dotychczasowy członek zarządu powiatu – Jacek Wróblewski. 

Nazwisko następcy Krzysztofa Habury, który kierował powiatem 17 lat, mieliśmy poznać w miniony czwartek. Wtedy jednak przerwano obrady i zarządzono przerwę do wtorku. Dziś sesja potoczyła się bez komplikacji.

Na nowego starostę zaproponowano Jacka Wróblewskiego. Za jego kandydaturą było 22 radnych, którzy swoje głosy oddali w tajnych wyborach. Na stanowisko wicestarosty powołano Gabrielę Wenne-Błażyńską, na członków Zarządu Powiatu Pabianickiego Roberta Kraskę oraz Henryka Brzyszcza. Oznacza to, że skład zarządu zmniejszył się o jedną osobę.

Jacek Wróblewski ma 63-lata. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Przez ostatnie 5 lat wchodził w skład Zarządu Powiatu Pabianickiego. Całą wcześniejszą karierę zawodową związał z PZF Polfa (teraz Adamed), gdzie przez 7 lat był członkiem rady nadzorczej Polfy i przez cztery lata członkiem zarządu. Był też radnym miejskim przez dwie kadencje.

REKLAMA
Poprzedni artykułZmarł profesor Marian Lelonek
Następny artykułOdratowano już 35 pomników. W środę kolejna kwesta
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja protestuje! Przecież miał być Krzysiu Rąkowski! Co tu się urwał wyrabia…..?

A tak na poważnie: I co pipciuś Rąkowski… Zaplątałeś się we własne intrygi…. No tak to się kończy.

Rąsia nie powiedział ostatniego słowa. Czeka co się wydarzy na wiosnę.

kolejny nieskalany pracą stały bywalec zarządów…

Kolejny koleś z układu trzech

Bo czwarty z układu miał wywracać stolik, ale niefortunnie wywrócił swój.

Tych trzech z układu ktoś kiedyś rozliczy bo nic nie trwa wiecznie i dostaną to na co zasłużyli może nawet wcześniej niż się spodziewają

Nikt nikogo nie rozliczy, bo ci, co chcą rozliczać mają więcej na sumieniu od tych, których chcą rozliczać.

Specyficzne masz poczucie humoru: kolo na szubienicy cieszy się, że jego wybawiciela złapali przed podestem i kibicuje…. temu, kto za chwilę kopnie mu w stołek. Niebywałe….

Racja. Korwin kibicował Mentzenowi, a ten założył mu pętlę i do tego kopnął w stołek. Zaczęli rozliczać się między sobą.

Mówisz że dla Ciebie praca to tylko kopalnie rowów albo fedrowanie przodka. Ok ale weż głęboki oddech.

Dobrze wiesz że praca jako dochodny w radzie zarządu polega tylko na odcinaniu kuponów.

Panu Jaksa gratuluję przepchnięcia nowego starosty który się nadaje jak Duda na prezydenta. Przy tym wyborze wątpię by PO wygrało wybory na wiosnę 2024.

Na zadupiu bez zmian.

Trochę do Więckiewicza podobny 😉

Nie lepiej kogoś o płci pięknej?

Przemku w suchym opisie jest napisane trzy razy, że jest, był członkiem, ….prosił bym o coś więcej ……

Ot chociażby wykształcenie tego Pana, żona, dzieci, kawaler, zainteresowania, CV musiał złożyć przecież w urzędzie,….może ma kota ? ….

Bo Pan Wróblewski ma najkrótszy życiorys w Pabianicach.
Jest członkiem z ramienia wysuniętym na czoło.
I tyle……

Ten sam skład nierobów,nieudaczników i figurantów.Przy korycie.Z mojej strony patrząc to zgraja gołodupcow którzy uważają się za elite tego miasta.

Jak masz to proszę podaj swoją propozycję składu. Zachęcam i pozdrawiam

to na wiosnę trzeba głosować na osoby spoza tego układziku 🙂

Na osoby z którego układziku proponujesz?

A może samemu wystartować jak inni tacy źli?

No cóż, gdzieś widziałem fotografię tego Pana, ale nie wiem kim jest, czego dokonał. Poniekąd może to dobrze, głodni byliśmy nowych twarzy w zarządzie jednostkami terytorialnymi!

Ciekaw jestem o co chodzi z panem Rąkowskim, bo naprawdę sądziłem, że on trafi na to miejsce, chyba że na oku ma stołek prezydenta miasta?

Jak dobrze pamiętam, Pan Wróblewski przegrał wybory i nie dostał się do Rady Powiatu. Dokooptowany został do Zarządu tylnymi drzwiami. Teraz jest Starostą. Pięknie widać, jak lokalne PO ma gdzieś wyborców i ich wolę. Swój ma być na stanowisku i nie ważne, czego chce ciemnota. Będę pamiętała wiosną.

To, o czym będziesz pamiętała wiosną bardzo nikogo nie obchodzi.

Będziemy pamiętać aby nie dać swojego głosu przy wyborach na takiego Wróblewskiego, Jaksę, Mackiewicza, Haburę Jarusia i tak dalej

c.d. Pierzchałę, Flajszera, Różyckiego, Kaczorowskiego, Stanka…