Strona główna Aktualności Jedna oferta na remont „Budowlanki”. Czy urzędnicy ją przyjmą?

Jedna oferta na remont „Budowlanki”. Czy urzędnicy ją przyjmą?

0

Ponad 3,5 miliona złotych mogą pochłonąć przebudowa i remont dawnego Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Partyzanckiej 56, który na swoje potrzeby chce zaadaptować starostwo powiatowe. Tyle zażądała firma, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu na realizację inwestycji. To P.P.H.U. „BUD – HAD” Antoniego Jędraszka z Pabianic.

Pierwsze postępowanie zakończyło się fiaskiem – modernizacji budynku nie chciał podjąć się nikt. Stąd drugi przetarg. Czy zakończy się podpisaniem umowy? Powiat zamierza  wydać na ten cel maksymalnie 3 mln 600 tys. zł, oferta opiewa na 3 mln 517 tys. zł. Mieści się więc w przeznaczonej kwocie. Ale…

– Nie oznacza to gwarancji, że umowa zostanie zawarta. Wcześniej musimy sprawdzić zgodność oferty z określonymi w przetargu warunkami, z przedmiotem zamówienia. Dopiero po dokładnym zapoznaniu się z nią będzie można podjąć decyzję – mówi Marcin Somorowski, pełnomocnik zarządu powiatu ds. zamówień publicznych.

Jeśli zapadnie na „tak”, „Budowlanka” zmieni się radykalnie w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy, gdyż urzędnicy właśnie tyle czasu (do końca października 2018 roku) chcą dać wykonawcy, by przeprowadził wszystkie niezbędne roboty. Te zaczęłyby się od prac rozbiórkowych.

– Przy głównym budynku (wpisanym do Gminnej Ewidencji Zabytków – przyp. red.) są powstałe w latach 70-tych i 80-tych przybudówki, które go zniekształciły. Chcemy je wyburzyć – dodaje Marcin Somorowski.

Po remoncie dawny Zespół Szkół Budowlanych zajmą urzędnicy – prawdopodobnie będzie się w nim mieściła siedziba jednego z wydziałów. Wcześniej wkroczą tam ekipy budowlane, które docieplą ściany i stropy, wymienią instalacje, okna i drzwi, zmienią układ pomieszczeń i przeprowadzą mnóstwo innych robót. Z kolei przy budynku ma być zamontowana winda panoramiczna, a plac wokół niego zostanie zagospodarowany (chodniki, parking).

Obecnie „Budowlanka”, po tym, jak opuściło ją stowarzyszenie abstynentów „Granica”, stoi pusta.

Pieniądze na realizację przedsięwzięcia pochodzą z dwóch źródeł. 1 mln 360 tys. zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, a pozostała część – środki w budżecie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments