Strona główna Aktualności Przeczesują pustostany

Przeczesują pustostany

0
fot. Ochotniczy Sztab Ratownictwa Pabianice

Ochotniczy Sztab Ratownictwa, w porozumieniu z pabianickimi służbami mundurowymi, przeczesuje pustostany, w których mogą znajdować się wyziębieni bezdomni. 

„Akcja zima” trwa od 14 grudnia i już w pierwszych dwóch dniach udało się znaleźć trzy bezdomne osoby, dla których okres zimy jest najtrudniejszy do przetrwania.

W czasie sezonu zimowego, ochotnicze patrole ratowników będą niosły pomoc potrzebującym. W razie potrzeby mogą przetransportować wyziębione osoby do placówki medycznej oraz pomóc im znaleźć bezpieczne schronienie.

fot. Ochotniczy Sztab Ratownictwa Pabianice
Według prognoz, w najbliższych dniach temperatury mają spaść poniżej zera, przez osoby bezdomne jeszcze bardziej będą potrzebować pomocy. Dlatego każdy, kto może wskazać miejsce pobytu takich osób proszony jest o kontakt pod numer alarmowy: 605-252-490.

Ponadto w związku z akcją, 14 grudnia odbyło się spotkanie poświęcone wspólnym działaniom służb mundurowych, ratowniczych i instytucji pomocowych na rzecz osób bezdomnych. Uczestniczyli w nim obok nadkom. Mariusza Siejki, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Pawicki, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Pabianicach – Ireneusz Niedbała, prezes pabianickiego Ochotniczego Sztabu Ratownictwa – Kamil Pilarczyk oraz Magdalena Kraska z Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach, która na co dzień zajmuje się problematyką osób bezdomnych.

Podczas spotkania omówione zostały dotychczasowe działania pabianickich służb na rzecz bezdomnych. Każdy z zebranych miał szansę przestawienia swojego pomysłu na usprawnienie akcji pomocy potrzebującym. Ponadto została omówiona kwestia  problemów jakie na co dzień spotykają służby podczas niesienia pomocy.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments