Strona główna Aktualności Komunikacja Jechał jak wariat i niemal potrącił pieszego

Jechał jak wariat i niemal potrącił pieszego

2
„Pokaz” brawurowej jazdy i, niestety, stwarzającej zagrożenie dla innych, dał kierowca podróżujący 6 września przez Konstantynów Łódzki. Sprawą zajęła się już policja.

W sieci pojawiło się nagranie zarejestrowane przez innego użytkownika ruchu, na którym widać wyjątkowo beztroskie podejście kierowcy do panujących na drodze zasad. Zachowuje się tak, jak gdyby nie obowiązywały go żadne przepisy.

Kierowca jechał ulicą Łódzką (drogą wojewódzką nr 710) w poniedziałek, 6 września, około godz. 7.30. Samochodowa kamerka uchwyciła jego „wyczyny” w rejonie ul. Kościelnej.

„Kierując pojazdem marki Audi wyprzedzał w niedozwolony sposób, poruszał się po pasie zieleni, zajeżdżał drogę, prawie potrącił chłopaka na pasach, wymusił pierwszeństwo zagrażając innym uczestnikom ruchu…” – tak opisał zachowanie kierowcy obserwujący je autor nagrania.

Sprawę zgłosił policji. Zajmują się nią funkcjonariusze z komisariatu w Konstantynowie Łódzkim. Jak poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik KPP w Pabianicach, prowadzone jest postępowanie o wykroczenie drogowe.

– Samochód był na warszawskich numerach rejestracyjnych. Na ich podstawie ustalamy sprawcę – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Spieszył się bo go z kombiaka przerysował.

Takie auto i w takim roczniku zobowiązuje