Strona główna Aktualności Komunikacja Ruszyły prace przy budowie kolejnej drogi rowerowej

Ruszyły prace przy budowie kolejnej drogi rowerowej

11
Przy ul. Jana Pawła II zaczęły się prace związane z budową drogi  rowerowej. Pierwszy etap obejmuje odcinek o długości około 500 metrów.

To ten między ulicami Wiejską i Śniadeckiego. Docelowo droga rowerowa (asfaltowa) będzie dłuższa, bo do zbiegu ulic Jana Pawła II i Świętokrzyskiej.

Ekipa robotników pojawiła się tam wczoraj. Na razie zerwali część chodnika.

W ramach rozpoczętego właśnie etapu wybudują też drogę wzdłuż ul. Targowej – od ul. Jana Pawła II do ul. Orlej oraz połączenie istniejącej drogi dla rowerów na ul. Wiejskiej z budowaną drogą na ul. Jana Pawła II.

Ponad miesiąc temu wykonawca (firma z Łodzi) ruszył z robotami przy ul. Kopernika.

Inwestycja jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Po co te drogi rowerowe budują jak te tłumoki rowerzyści jeżdżą po chodnikach albo po jezdni!

Właśnie dlatego że nie ma długich ciągów ścieżek rowerowych…

Ciekawe. Jeżdżą po chodnikach lub po jezdni jak nie ma dróg rowerowych. Wychodzi na to, że powinni lewitować?

Jak zaczęli przy ulicy Kopernika robić chodnik i ścięszke po jedną stronę to powinni skończyć a nie zaczynać rozwalać chodnik po drugiej stronie

Po co te ścieżki budują jak i tak będą idioci jeszdzic po jezdni? Rowerzyści nie potrafią z tego pasa korzystać.

Jeżeli na skrzyżowaniach z prostopadłymi do dróg rowerowych ulicami nie będzie przejazdów dla rowerów tak jak wygląda to np. przy cmentarzu lub al.Świetlickiego to jazda rowerem w tym miejscu miasta nie będzie miała najmniejszego sensu.

I to jest prawda. Niestety Urząd Marszałkowski pozostaje głuchy, ślepy i obojętny

Ta droga rowerowa na Jana Pawła w ogóle nie jest potrzebna. Ruch nie jest duży, ulica szeroka. Jeżdżę tam z dziećmi po ulicy i jest w porządku. Są miejsca , w których by bardziej się przydała.

Brawo ty

Lepiej na Myśliwskiej by pomyśleli bo tam jest bardzo wąsko. W tym mieście jest wszystko robione od dupy strony i bezmyślnie.

Po co te ścieżki, które prowadzą donikąd? Najpierw powinni zrobić jakiś sensowny projekt, np dojazd z Bugaju do Parku Wolności. Albo ścieżka rowerowa z Bugaju do Lasku Miejskiego by się przydała. Albo z Piasków na Lewityn. Żeby można było bezpiecznie z dziećmi gdzieś pojechać i dojechać. A na razie to wygląda jak rozrzucone 10 odcinków po 500m niepołączonych ze sobą, bez ładu i składu.. Dojedziemy do końca Kopernika i koniec, co dalej? Jakaś mała sieć ścieżek połączonych ze sobą by się przydała. Teraz rozgrzebali Kopernika i na zimę będzie gotowe. A na Zamkowej to może za 5 lat w tym… Czytaj więcej »