Strona główna Styl życia Jak zadbać o swój materac, aby służył dobrze i długo?

Jak zadbać o swój materac, aby służył dobrze i długo?

0
fot. pixabay.com

Odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika materac to prawdziwy skarb, o który warto zadbać. Dzięki takiej trosce materac jest nie tylko wygodny i bezpieczny, ale również zachowuje swoje funkcje na dłużej. Zadbany materac 160×200 nie jest także środowiskiem do rozwoju mikroorganizmów takich jak bakterie, czy grzyby. Jak dbać o swój materac do spania?

Transport materaca – tylko w pozycji płaskiej

Warto zacząć już od odpowiedniego transportowania materaca do domu. Renomowani producenci, jak na przykład Godre zalecają, żeby ich produkty przewozić zawsze w pozycji na płasko. Najlepiej, jeśli materac stoi na jednym z boków i jest przypięty pasami. Nigdy nie wolno rolować materaca, niezależnie od tego, z jakich surowców został wykonany. Taka pozycja sprzyja uszkodzeniom poszczególnych elementów i może pozbawić produkt jego najważniejszych funkcji. Warto pamiętać również o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć swój materac na czas podróży przy pomocy folii.

Systematyczna higiena materaca

Każdy materac 160×200 to miejsce, na którym można znaleźć nasz martwy naskórek, włosy, kurz, czy resztki jedzenia. Dlatego tak istotne jest, żeby swój materac systematycznie odkurzać przy pomocy domowego odkurzacza. W ten sposób pozbywamy się również roztoczy, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeżeli materac 160×200 wyposażony jest w pokrowiec, warto go wyprać raz na jakiś czas i odświeżyć dla pełnej higieny. Ważne jest również, aby często wymieniać pościel, pod którą śpimy i wietrzyć ją.

Czy materac można prać?

W każdym domu zdarzają się drobne wypadki. W szczególności można się z nimi liczyć, jeśli mieszkają tam małe dzieci i zwierzęta. Producenci materaców tacy jak godre.pl stanowczo odradzają pranie swoich produktów przy użyciu dużej ilości wody. Najlepiej jest robić to miejscowo na obszarze powstałej plamy. Kiedy ta zniknie, materac trzeba bardzo dokładnie wysuszyć, zanim założymy na niego pokrowiec, czy prześcieradło. Warto korzystać z domowych i naturalnych sposobów na pozbycie się plam, ponieważ silne chemiczne środki nie są bezpieczne dla naszego zdrowia i mogą wywoływać różne reakcje. Również odświeżając materac przy pomocy odkurzacza piorącego należy pamiętać o jego bezwzględnym wysuszeniu.

Zobacz >>> Godre – materace 160×200 oraz inne rozmiary

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments