Strona główna Styl życia Jak wybrać odpowiedni kredyt na mieszkanie?

Jak wybrać odpowiedni kredyt na mieszkanie?

0

Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup mieszkania za gotówkę. W takiej sytuacji konieczne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego, który umożliwi nabycie wymarzonej nieruchomości. Jak wybrać kredyt na mieszkanie?

Kredyty hipoteczne cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dla wielu osób są jedyną szansą na zakup własnego mieszkania. Wybierając bank, który udzieli kredytu mieszkaniowego, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które pozwolą wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jak dostać kredyt hipoteczny?

Czym się charakteryzuje kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe przeznaczone na zakup mieszkania lub domu. Można nim sfinansować również zakup działki czy remont mieszkania. Jest udzielany na wysokie kwoty, a okres spłaty często przekracza 30 lat. W porównaniu z innymi kredytami jest jednak niskooprocentowany, dzięki czemu raty są możliwe do spłaty. Jednak fakt, że kredytu udziela się na wysoką kwotę, sprawia, że banki wnikliwie sprawdzają zdolność kredytową klienta. Konieczny jest też wkład własny, który zwykle wynosi około 20% wartości nieruchomości. Bank zabezpiecza też dług hipoteką. Jest to ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości. Kredyty hipoteczne można zaciągać nie tylko w złotówkach, ale też w obcej walucie. Przed podpisaniem umowy kredytowej należy zapoznać się z ofertami różnych banków, aby wybrać najkorzystniejszy kredyt. W porównaniu ofert pomagają rankingi kredytów hipotecznych, gdzie w łatwy sposób można porównać ze sobą oferty z różnych banków. Taki ranking znajdziesz na stronie http://kredyt-na-nieruchomosc.pl/ranking-kredytow-hipotecznych/.

Jak otrzymać kredyt mieszkaniowy?

Aby otrzymać kredyt na mieszkanie, trzeba mieć zdolność kredytową. Im jest ona wyższa, tym większą kwotę kredytu można uzyskać. Należy pamiętać, że na zdolność kredytową wpływają nie tylko zarobki, ale też koszty życia i liczba osób, które ma na utrzymaniu kredytobiorca. Istotne są więc dochody współmałżonka, z którym mamy wspólnotę majątkową, a także liczba dzieci. Poza zdolnością kredytową bardzo ważna jest też historia kredytowa klienta. Bank sprawdzi, czy nie posiadasz zadłużenia oraz, czy w przeszłości nie miałeś problemów ze spłatą zobowiązań. Aby otrzymać kredyt, należy wybrać korzystną ofertę i złożyć wniosek, do którego trzeba dołączyć dokumenty wymagane przez bank. Później pozostaje już tylko czekać na decyzję kredytową banku. Jeśli udzielenie kredytu w wybranym banku okaże się niemożliwe, nie przekreśla to szansy na kredyt. Warto spróbować w innym banku, ponieważ może on mieć inne kryteria udzielania kredytów hipotecznych. Więcej przeczytasz na stronie: kredyt-na-nieruchomosc.pl.

Kredyt na mieszkanie – jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby wybrać najkorzystniejsze oferty kredytów hipotecznych, należy zapoznać z propozycjami wszystkich banków. Pomocnym narzędziem są porównywarki kredytów, które zestawiają ze sobą oferty z różnych banków. W ten sposób można łatwo porównać różne parametry kredytów i wybrać najlepszą opcję. Z kolei kalkulator kredytu hipotecznego umożliwia wyliczenie, jaki będzie całkowity koszt kredytu. Korzystny kredyt to taki, który umożliwia płacenie jak najmniejszych rat, a przy tym ma niskie koszty kredytowania. Należy więc sprawdzić wszelkie parametry, takie jak oprocentowanie, marża czy okres spłaty. Bardzo istotna jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), która uwzględnia wszelkie koszty. Niskie RRSO, wysoka całkowita kwota kredytu i niski wymóg wkładu własnego to cechy korzystnego kredytu na mieszkanie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments