Strona główna Aktualności Z miasta Zmiany w organizacji ruchu od poniedziałku. Tędy nie przejedziemy

Zmiany w organizacji ruchu od poniedziałku. Tędy nie przejedziemy

7
Firma wykonująca remont torowiska informuje o zamknięciu kolejnego odcinka ul. Zamkowej. 

Od poniedziałku 30 maja rozpoczną się prace na odcinku od ul. Łaskiej do ul. Staszewskiego. Ten fragment Zamkowej zostanie zamknięty dla ruchu. Dopuszczone będą wyłącznie wjazdy docelowe do posesji przy ograniczonej prędkości. Przystanki autobusowe na ul. Staszewskiego zostaną zlikwidowane, zaś trasy kursowania linii 260, 262, 265 i Z41 transportu zbiorowego zostaną poprowadzone ul. Partyzancką (przystanki tymczasowe Partyzancka/Staszewskiego).

To jednak nie jedyne zmiany na głównej ulicy miasta.

              Na odcinku ul. Warszawskiej od ul. Szewskiej do ul. Konstantynowskiej od dnia 1 czerwca 2022 r. (środa) zamknięta zostanie południowa część jezdni bez ingerencji w tarcze skrzyżowań i uniemożliwiony będzie ruch pojazdów na tym odcinku w kierunku wschodnim. Ruch jednokierunkowy w kierunku zachodnim będzie odbywał się północną częścią jezdni. Postój TAXI zostanie tymczasowo przeniesiony na jezdnie północną ul. Warszawskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami: Konstantynowską i Kapliczną. Dopuszczalna prędkość na tym odcinku będzie ograniczona do 30 km/h. Nie będą wprowadzone zmiany w trasach komunikacji miejskiej.

               Jednocześnie wykonawca informuje, że istnieje możliwość przejazdu (północ – południe) przez skrzyżowania ul. Zamkowej/Stary Rynek/Warszawskiej z ulicami:

– Wyspiańskiego/Reymonta/Lutomierska;

– Waryńskiego/Bagatela;

– Narutowicza/Traugutta;

– Kościuszki/Pułaskiego;

– Kilińskiego/św. Jana;

– Sobieskiego/Batorego;

– Szewska/Majdany;

– Bóźniczna/Konstantynowska;

– Nawrockiego/Sikorskiego.

Nie jest możliwy jedynie wjazd w ulicę Warszawską z ulicy Poprzecznej od strony południowej, gdzie prowadzone są prace archeologiczne.

Na pozostałych skrzyżowaniach z ulicami poprzecznymi udostępniona jest możliwość docelowego wjazdu w ul. Zamkową/Stary Rynek/Warszawską w czasie, w którym nie są prowadzone roboty budowlane na danych odcinkach.

Jak podkreśla wykonawca, zależy jednak pamiętać, iż jest to teren budowy i przejazd przez ww. skrzyżowania odbywa się na wyłącznie na odpowiedzialność kierującego pojazdem. Należy zachować szczególną ostrożność.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe co jeszcze zamkną…. Proponuję świetlickiego i partyzancka. My wowgole mamy jakieś władze w tym mieście? AAA nie oni organizują grille i eventy. W Pabianicach przecież nie ma ludzi pracujących którzy muszą się przemieszczać po mieście. Są tylko pięćset plusy z kamienic które mają żabkę z browarem pod oknem.

Prezydent tak nienawidzi mieszkańców ze tylko zamyka drogi zamiast coś otwierać!

Druga sprawa.
Jak podkreśla wykonawca, zależy jednak pamiętać, iż jest to teren budowy i przejazd przez ww. skrzyżowania odbywa się na wyłącznie na odpowiedzialność kierującego pojazdem.
Czyli jeździmy ciągle przez plac budowy, na własną odpowiedzialność gdy koparką uszkodzą nam auto!
Sprytne

Wykonawca to sobą w może podkreślać. Albo droga jest dopuszczona do ruchu i obowiązuje kodeks drogowy, albo nie jest.

Ależ nie chodziło o koparki- litości. Tam gdzie pracują maszyny przejazdu nie ma. Chodziło o nawierzchnie, i o zawieszenie samochodu- busem, czy małym suvem bez problemu da się przejechać. Ale autkiem o niskim zawieszeniu, czy ze zderzakiem nisko, to trzeba po prostu uważać, i jechać ostrożnie.

A kiedy coś dodatkowo wykonawca udostępnij do przejazdu w 2023? Na odcinku Warszawskiej od Nawrockiego do 3 Maja to raczej niewiele się dzieje.

jak skończą 3 Maja, to pewnie otworzą skrzyżowanie, a tym samym dojazd do Konstantynowskiej, a patrząc na stan robót to już dużo nie zostało. Chyba za często nie bywasz w tym miejscu, co?

Dobrze jest. Skoro zamykają, to znaczy, że zaczną tam remont, jak zaczną, to kiedyś skończą.