Strona główna Aktualności Nareszcie! Łódź wyremontuje ważną dla nas drogę

Nareszcie! Łódź wyremontuje ważną dla nas drogę

18
ul. Nad Dobrzynką w Łodzi
Każdego dnia wielu kierowców z naszego powiatu korzysta z ul. Nad Dobrzynką. Niestety, stan jezdni od lat pozostawia wiele do życzenia. To ma się zmienić w najbliższych miesiącach. 

Ul. Nad Dobrzynką łączy ul. Rypułtowicką w Pabianicach z ul. Łaskowice w Łodzi i wielu kierowców korzysta z tego wariantu jadąc do stolicy województwa. Niestety, ulica jest wąska i dziurawa, a podróżowanie nią jest dosłownie niebezpieczne. Łódź jeszcze w minionym roku wyłoniła wykonawcę gruntownej przebudowy tego odcinka drogi.

– Inwestycja jest na etapie projektowania. Start prac jest w tegorocznych planach, prace powinny zakończyć się w 2023 roku – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Łodzi.

Jak wynika z opisu przetargowego rozbudowa będzie bardzo zaawansowana łącznie z budową rond, oświetlenia, nowego mostu i ciągu pieszo-rowerowego. O skali inwestycji może też świadczyć kwota usługi. Przebudowa będzie kosztować blisko 13,5 mln złotych.

Niestety, w związku z tak zaawansowanymi pracami ulica może zostać całkowicie zamknięta na czas remontu. UMŁ nie podaje jednak szczegółów w tej sprawie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

nareszcie !!!!!

na czas remontu miasto Pabianice zostanie zamknięte 🙂

Zamkną na czas remontu ale przecież będziecie mieli już nowy odcinek S14 więc dojazd do Retkini będzie szybszy i lepszy niż to co mamy dzisiaj . Remont ruszy jak otworzą ekspresówkę tak żeby nie odcinać dojazdu od tej strony Pabinic.

Last edited 8 miesięcy temu by Seb

Całkowicie zamknięta? Wina Habury i Mackiewicza

Last edited 8 miesięcy temu by Łodzianin

Trochę szkoda, ma swój klimacik, wystarczy spojrzeć na załączoną wyżej fotografię… 🙂

Na tym najbardziej wystającym klimacie z prawej strony kilka lat temu rozwalił się bus a kierowca tego nie przeżył

Nie na klimacie tylko na drzewie

Przecież to wygląda jak 90% Polski… Proszę wyjechać poza granice miasta 😉

Kolego Andrzeju, chyba dawno w trasie nie byłeś skoro twierdzisz że 90% Polski tak wygląda.

Tak wygląda 90% województwa łódzkiego a to nie cała Polska. Łódzkie ma najgorsze drogi powiatowe i gminne w całej Polsce!

To już nawet Łodzianie wiedzą, jakich szkodników tu mamy za sterami?

A tak konkretnie, to o co ci chodzi?

O wpis Łodzianina powyżej.

To ty, panie radny Różycki?

Ta droga juz byla wielokrotnie zamykana,w zwiazku z budowa s14. przeciez mozna bylo wtedy wyremontowac.

1km drogi, a będą ronda, ciagi pieszo- rowerowe i jakie dziwolągi jeszcze da się wcisnąć aby podnieść koszty, czy nas na to stać?A wystarczy wymienić nawierzchnię, pewno 0.1 tej kwoty by wystarczyla, a za resztę można by niejedną drogę poprawić,,Ale co tam,co będziemy sobie żałować….

Tam powstanie stefa ekonomiczna Chocianowice i dlatego ta droga musi być gruntownie przebudowana ponieważ będzie spełniać dojazd do niej .

Droga głównie jest niszczona przez samochody ciężarowe, których kierowcy nie respektują znaku ograniczenia 10 ton dmc. W większości są to pojazdy asenizacyjne skracające drogę do oczyszczalni ścieków. Policja była powiadamiana wielokrotnie, ale nic w tym kierunku nie robi, aby ukrócić ten proceder. Także szkoda pieniędzy.