Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Jak dobrać żel do mycia twarzy do potrzeb cery?

Jak dobrać żel do mycia twarzy do potrzeb cery?

1

Jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja twarzy? Przede wszystkim powinna być wieloetapowa. Niestety w dalszym ciągu wśród wielu kobiet panuje przekonanie, że do kompleksowego oczyszczania twarzy, które obejmuje zarówno demakijaż, jak i jej mycie, wystarczy im tylko jeden kosmetyk. Taki sposób pielęgnacji stanowi duży błąd, którego skutkiem mogą być problemy skórne, jak chociażby zaskórniki. Jednym z kosmetyków, które powinny znaleźć swoje miejsce w codziennej pielęgnacji naszej skóry, jest żel do mycia twarzy. Dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo dobrać go do potrzeb swojej cery.

Dlaczego żel do mycia twarzy jest istotny w pielęgnacji?

Nasza skóra każdego dnia wymaga odpowiedniego oczyszczania. Co więcej, powinniśmy to robić zarówno wieczorem (jako kolejny krok po demakijażu twarzy), ale również rano, kiedy na naszej skórze mogą znajdować się pozostałości kosmetyków, które zaaplikowaliśmy na twarz przed snem, a także kurz i roztocza, które znajdują się w naszej pościeli. Kosmetykiem, który w tym celu sprawdzi się najlepiej, jest właśnie żel do mycia twarzy.

Czym powinien cechować się dobry żel do mycia twarzy, niezależnie od posiadanego przez nas typu cery? Powinien:

  • być delikatny dla skóry twarzy i nie wywoływać podrażnień;
  • skutecznie oczyszczać skórę z resztek makijażu i innych zanieczyszczeń;
  • posiadać skład dopasowany do potrzeb naszej skóry z jak największą ilością składników pochodzenia naturalnego;
  • mieć lekką, kremową konsystencję (żel do mycia twarzy, w którym znajdują się peelingujące drobinki, nie jest dobrym rozwiązaniem na co dzień).

Żel do mycia twarzy a potrzeby skóry

Aby oczyszczanie skóry przynosiło efekty, żel do mycia twarzy powinien być w jak największym stopniu dopasowany do indywidualnych potrzeb. Niedopasowanie produktu może skutkować nie tylko niezadowoleniem z jego działania, ale również pogorszeniem stanu naszej cery. Dlatego też wybierając żel do mycia twarzy, powinniśmy przede wszystkim uwzględnić potrzeby naszej skóry. Dobrym rozwiązaniem będzie także dopasowanie żelu do mycia twarzy pod względem wieku.

Jak dobrać żel do twarzy w zależności od potrzeb naszej skóry? Jeśli jesteśmy posiadaczkami cery suchej, lepiej unikać silnie oczyszczających produktów i postawić na preparaty o działaniu łagodzącym i nawilżającym – takie warianty znajdują się m.in. w ofercie https://www.lorealparis.pl. Mocno oczyszczający żel do twarzy będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku posiadaczek cery tłustej lub trądzikowej. Warto jednak zwracać uwagę, aby był on pozbawiony alkoholu i silnych detergentów, które mogą spowodować nasilenie powstawania niedoskonałości. Jeśli Twoja skóra nie posiada większych problemów z suchością lub niedoskonałościami, wybierz żel o działaniu nawilżającym.

Jak poprawnie myć twarz żelem do twarzy?

Aby żel do mycia twarzy przynosił korzyści naszej skórze, warto wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo go aplikować. Żel do mycia twarzy najlepiej nakładać na delikatnie zwilżoną skórę. Ważne, aby nie znajdował się na niej makijaż (do tego celu wykorzystujemy mleczko do demakijażu lub płyn micelarny). Po nałożeniu żelu na skórę wykonaj nim delikatny, ale dokładny masaż na całej powierzchni twarzy. Pamiętaj, aby nie naciągać skóry, ponieważ może to spowodować podrażnienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trzeba nie jeść marketowego żarcia?

Last edited 1 rok temu by Mihał