Strona główna Aktualności Gmina Lutomiersk: więcej patroli na ulicach

Gmina Lutomiersk: więcej patroli na ulicach

0
fot. policja

Mieszkańcy mają poczuć się bezpieczniej. Takie w każdym razie jest założenie uruchomienia dodatkowych policyjnych patroli, które właśnie pojawiły się w Lutomiersku i okolicy.

Ich obecność to efekt podpisanej miesiąc temu umowy między gminą i Komendą Powiatową Policji w Pabianicach. Na mocy tego porozumienia, opiewającego na 15 tys. 120 zł, ustalono, że przez najbliższe miesiące nad mieszkańcami będzie tam czuwać  większa liczba funkcjonariuszy.

Pierwsze ponadnormatywne patrole pojawiły się w minioną sobotę – policjanci pełnili służbę w centrum Lutomierska, w rejonie Szkoły Podstawowej w Kazimierzu oraz na terenach wiejskich.

– Te sześciogodzinne służby (od godz. 15 do godz. 21 – przyp. red.) są ukierunkowane nie na represję, ale na pomaganie ludziom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, co w sposób bezpośredni przełoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa – wyjaśnia komisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Stróże prawa będą pojawiali się w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń, tych, gdzie najczęściej dochodzi do naruszania prawa oraz wskazanych przez mieszkańców.

– Patrolowaniem terenu gminy Lutomiersk w pierwszej kolejności zajmą się funkcjonariusze z komisariatu policji w Konstantynowie Łódzkim. Dopiero gdyby zaistniała taka potrzeba, w działania włączą się ci z Pabianic – tłumaczy podkom. Tomasz Wójcicki, komendant komisariatu.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o