Strona główna Aktualności Komunikacja Ponad 200 pytań o … przebudowę torowiska

Ponad 200 pytań o … przebudowę torowiska

0

Firmy zainteresowane wykonaniem dla Pabianic ogromnej inwestycji, jaką  jest kompleksowa modernizacja linii tramwajowej nr 41 idą na rekord – w… liczbie związanych z tym przedsięwzięciem pytań. Na które trzeba odpowiedzieć. 

Nie minął jeszcze termin składania ofert na zamieszczone w tej sprawie przez magistrat ogłoszenie (co nastąpiło 9 marca), toteż nie jest wykluczone, że pojawią się kolejne. A dotychczas wpłynęły, bagatela, 232!

– Odpowiedzi na zdecydowaną większość – 215 – mamy już przygotowane. Zostało nam jeszcze 17… – informował dzisiaj po południu Andrzej Różański, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w Urzędzie Miejskim, odpowiedzialnego za przeprowadzenie przetargu. – Niektóre pytania są szczegółowe, zawiłe, natomiast inne – bardzo łatwe.

Część pytań została przekazana innym instytucjom, będącym gestorami sieci. To m.in. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach, Polska Spółka Gazownictwa, Orange Polska. Ale tak czy inaczej urzędnicy mają co robić.

– W wydziale pracuje sześć osób. I wszystkie, w mniejszy lub większy sposób, są zaangażowane w udzielanie odpowiedzi na pytania – dodaje naczelnik.

Termin składania ofert na realizację inwestycji upływa 27 kwietnia. Na razie nic nie wskazuje na to, aby miał być wydłużony.

O modernizacji i o tym, co wejdzie w jej zakres pisaliśmy TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o