Strona główna Aktualności Z miasta Ginekologia i położnictwo w nowych rękach. PCM powierzył leczenie spółce z Łodzi

Ginekologia i położnictwo w nowych rękach. PCM powierzył leczenie spółce z Łodzi

7
W naszym szpitalu, a dokładniej na ginekologii i położnictwie, zanosi się na zmiany. Oddział ten przynosi placówce straty, toteż szefostwo Pabianickiego Centrum Medycznego postanowiło powierzyć jego prowadzenie zewnętrznej firmie. 

Świadczeniem tam usług medycznych będzie zajmował się już niedługo, gdyż od 1 września, Medical Partner z Łodzi. To spółka, która została wyłoniona w przetargu. Umowę z nią szpital podpisał na pięć lat, z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Właścicielem zawartego z NFZ kontraktu na ginekologię i położnictwo nadal pozostanie PCM, nowy podmiot będzie natomiast podwykonawcą.

Próby jego znalezienia trwały kilka lat. Skąd pomysł, aby zlecić leczenie w tym zakresie?

– Było to związane z systematycznie powiększającym się ujemnym wynikiem finansowym, jaki generowała ta komórka organizacyjna. To z kolei znacząco wpływało na naszą sytuację ekonomiczną – wyjaśnia doktor Lechosław Dorożała, p.o. dyrektora ds. medycznych w PCM.

Łódzka spółka będzie realizowała usługi medyczne zarówno w oddziale, jak i w poradni ginekologiczno – położniczej. Co te zmiany oznaczają dla pacjentek? Według zapewnień szefostwa PCM – rozszerzenie i poprawę jakości usług (chodzi m.in. o ginekologię onkologiczną).

Dotychczasowi pracownicy oddziału mają znaleźć zatrudnienie w Medical Partner, ale w pabianickim szpitalu pojawi się również nowy personel.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skandal !!! Oddział zarządzany przez PCM przynosi straty. Zamiast wprowadzić zmiany i poprawić zarządzanie to robią najgłupszą rzecz jaką można czyli oddanie do prowadzenia oddziału przez firmę zewnętrzną. Firma ta będzie realizowała ten sam kontrakt NFZ, czyli będzie dysponowała tymi samymi pieniędzmi co PCM na to zadanie. Firma ta oczywiście musi na tym zarobić czyli będzie ciąć koszty, na czym ? Na pracownikach i jakości usług !!! Skandal !!!

Oddział ten w przeszłości nie miał zbyt dobrej opinii ale obecnie kiedy kieruje nim pan dr Kwiatkowski daje naprawde dobre warunki leczenia, pobytu dla chorych kobiet jak również dla kobiet chcących urodzić tutaj dzidziusia. Szczególnie dla tych dziewczyn które będą mamusiami po raz pierwszy stworzono super warunki pobytu i porodu. Położne i lekarze bardzo się starają. NIE WSZYSTKO należy przeliczać na pieniądze panie p.o. dyrektorze Dorożała. Chyba Przysięga Hipokratesa nadal obowiązuje , a ona mówi, że pacjentowi przede wszystkim nie należy szkodzić. A co zrobi ten obcy zewnętrzny podmiot ? Czy rozmnoży cudownie pieniądze , czy będzie wspominał oddział charytatywnie,… Czytaj więcej »

Jestem bardzo ciekawa jak sie tej zewnetrznej firmie bedzie to opłacać? Jak się nie opłacało samemu szpitalowi? Z czego zrezygnują? Kto zapłaci za ewentualny upadek oddziału i brak możliwości rodzenia w Pabianicach?

Zmanierowany personel do wymiany, który ludzi ma za nic a nie zewnętrzna firma. Miejsce narodzin to szczególne miejsce nie dla starych niedouczonych bez szkoleń z przestarzałym podejściem ludzi!!!

Gdzie ma można otrzymać sprawozdanie finansowe z PCM?? Ptaszki ćwierkają na mieście, że szpital przyniósł znów duże straty finansowe dla miasta.

Masz rację:), ptaszki dobrze Ci ćwierkają ale ślepe miasto ma mydlone oczy przez Zarząd i zamiast zrobić kontrolę finansową to ufają nadsyłanym bzdetom.

Drodzy pracownicy szpitala życzę by nie brakło wam na pensje w tym roku:)
Bo zadłużenia ciągną się już miesiącami:) a nowi pracownicy i firmy z okolic Łagiewnik walą drzwiami i oknami na umowy na czas nieokreślony i na dziwnie wysokich pensjach:) – to poprawi finanse:)

Panie Prezydencie byle do końca kadencji? Czy może ma Pan wyższe aspiracje i zacznie się interesować sprawą?

Jestem dobrej myśli, tak się składa, że kobiety bardzo chętnie wybierają prywatne placówki w których można rodzić w ramach NFZ (Salve, Medeor – szczególnie polecam ten ostatni, ostatnio powiększała się tam moja rodzina). Prywatne jest lepsze niż publiczne.