Strona główna Aktualności Z miasta Absolwenci SP nr 1 nie poznali dziś wyników egzaminów. Dyrekcja jest na...

Absolwenci SP nr 1 nie poznali dziś wyników egzaminów. Dyrekcja jest na urlopie

18
Szkoła Podstawowa nr 1.
Ósmoklasiści wiedzą już, jak poszły im egzaminy na zakończenie szkoły. Jednak nie wszyscy. Absolwentom SP nr 1 w Pabianicach przyjdzie poczekać na wyniki do poniedziałku. Dyrekcja jest bowiem na urlopie. 

Dla uczniów „jedynki” oraz ich rodziców oznacza to dodatkowe dni niepewności, toteż nie kryją rozgoryczenia. Bo, jak mówią, chociaż każdemu należy się odpoczynek, to sytuacja jest trudna do zaakceptowania.

– Młodzież z innych podstawówek ma już wyniki. Mogła osobiście pójść do szkoły albo sprawdzić je przez internet. Tylko do tego potrzebne są login i hasło. Z tego, co wiem, w innych placówkach udostępniano je albo na zakończenie roku szkolnego, albo w wakacje. Naszym dzieciom nikt ich nie dał – skarży się jedna z mam, której córka uczęszczała do „jedynki”.

Dyrektor Anna Leśniak i wicedyrektor Angelika Ziółkowska – Michułka mają teraz wolne.

– Ci, którzy poznali wyniki mogą je przeanalizować i po liczbie punktów zorientować się, do której szkoły ponadpodstawowej prawdopodobnie się dostali. My musimy z naszymi dziećmi czekać. Nie powinno tak być – stwierdza inny rozżalony rodzic.

Jak usłyszeliśmy od Waldemara Borynia, naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu w pabianickim magistracie, któremu podlegają podstawówki, wyniki egzaminów dotarły do SP 1 wczesnym popołudniem i rzeczywiście nie ma tam dziś osoby uprawnionej do udzielania informacji na ten temat. W innych szkołach dyrektorzy i ich zastępcy, będąc obecni, mogli się nim zająć. Ale…

– Dyrektor i zastępca mogą przebywać na urlopie w tym samym czasie. Nie doszło w tym przypadku do naruszenia jakichkolwiek przepisów – zaznacza Waldemar Boryń. – Zaistniała niezręczna sytuacja, ale urlopy te zostały zaplanowane dużo wcześniej, kiedy nikt nie spodziewał się pandemii koronawirusa i tego, że egzaminy i ich wyniki będą w znacznie późniejszych terminach niż dotychczas. Uczniowie poznają wyniki w poniedziałek. Poda je uprawniony pracownik.

Dlaczego absolwenci SP 1 nie dostali loginów i haseł, aby mogli sprawdzić przez internet, jak poszły im egzaminy?

– Trudno mi odpowiedzieć. Poproszę dyrekcję o wyjaśnienie tej sprawy – stwierdza naczelnik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy nie mozna bylo wyznaczy zastepcy na ten czas jak w kazdej innej firmie? Co stanelo na przeszkodzie, aby rozeslac dzieciom przez dziennik elektroniczny loginow i hasel przed urlopem tak jak to zrobiono w innych szkolach?

Ewidentny błąd obu dyrektorek w zarządzaniu szkołą. Kompletny brak umiejętności planowania i strategicznego myślenia, nie wspominając już o braku empatii dla uczniów i rodziców. Szkoda, że tacy ludzie zarządzają szkołami i mają wpływ na nas i nasze dzieci.

Artykuł, który tylko bezpodstawnie powoduje szczucie… Żenada dziennikarska.

Artykul jest wywazony, obiektywny i bardzo delikatny, do tego bardzo pomogl rodzicom i dzieciom. Dziekujemy

Pan naczelnik jak zwykle nieprzytomny. W szkolach dzieją sie cuda a on tradycyjnie niezorientowany biedaczek. Żenada. Wspolczuje zmarnowanego weekendu abdolwentom.

Jak zwykle? Tradycyjnie? Poproszę o inne przykłady nieprzytomności czy niezorientowania p. Borynia.

Można by mnożyć nie starczyłoby miejsca…. p. Naczelnik nie wie co i gdzie się dzieje i nie interesuje go to, ważny jest stołek i kasa co miesiąc na koncie a reszta? martwcie sie sami, nie jego sprawa, nie jego problem. Żal.

W takim razie ciągle czekam na konkretne przykłady.

Panie Prezydencie. Zdaje się ze to jest czas ustalania dodatków do pensji dla dyrektorów szkół. Pokaz Pan j..a i potraktuj finansowo za taką organizację dyrekcję i nadzór w podległym Panu wydziale edukacji osoby odpowiezialne. Skonczmy z takim dziadostwem

Wpierw niech się ktoś za naszego prezydenta weźmie. Wszelkie epitety tyczą się i jego. Niestety jeszcze trzy lata musimy z nim wytrzymać.

Ale Pani Dyrektor SP1 w październiku nagrodę Prezydenta jak zwykle otrzyma ? Prawda Panie Naczelniku ?

Jaki urlop? Urlop to mieli podczas kwarantanny gdzie dzieci i rodzice odwalali całą robotę. To ich zastany obowiązek żeby dzieci dostały terminowo dokumenty.

Ulala, trzeba było nie robić sobie dziecka!

Ciekawe do jakiej pracy poszliby nauczyciele gdyby inny nie mieli dzieci… czy to nie jest tak, że ta grupa społeczna ma pracę dzięki tym co mają dzieci ??? pomijam już kwestię że całe społeczeństwo składa się na ich pensję… więc te komentarze w stylu trzeba było nie mieć dzieci są chyba nie na miejscu, na Pana emeryturę też ktoś będzie musiał pracować bo rząd do tego czas rozda wszystko co ma i zaciągnie pożyczek na 100 lat…

Mackiewicz … gdzie Ty jesteś ? Twoi Dyrektorzy jaja sobie robią z uczniów i rodziców !!! a Twoi urzędnicy na top pozwalają !!! Zrób coś z tym !!!

Bzdury .Inni mogli poznać wyniki .Może EPA jeśli coś napisze niech sprawdzi wiarygodność informacji….

Moze Pan Naczelnik zakochany. To przechowalnia nierobow wywalonych za mobing albo inne kretactwa

W normalnie działającym wydziale jedna z pań dyrektorek na nastepny dzień stała by na baczność przed naczelnikiem….