W piątej edycji turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Starosty Powiatu chrapkę na trzeci triumf w tej imprezie miał KAS Konstantynów Łódzki oraz PTC Pabianice. Tytuł wywalczyli jednak podopieczni Artura Dziuby.

Impreza rozpoczęła się od rozgrywek według podziału na dwie grupy. W pierwszej z nich rywalizowali Orzeł Piątkowisko, Włókniarz Pabianice, Iskra Dobroń oraz gospodarze KAS Konstantynów Łódzki. Do półfinałów awansować mogły tylko dwie najlepsze drużyny. W grupie „A” Orzeł Piątkowisko dzięki dwóm wygranym (po 2:0 z KAS-em i Iskrą Dobroń) oraz po remisie 1:1 z Włókniarzem zdobył 7 punktów i z pierwszego miejsca awansował dalej. Tuż za ich plecami znaleźli się kasiarze, którzy pokonali graczy z Pabianic 2:0 oraz Iskrę 2:1.

KAS do zwycięstw prowadził głównie Piotr Stelmasiak, zdobywca 4 goli w całym turnieju

W grupie „B” rywalizowali za to obrońcy tytułu PTC Pabianice, a do tego GLKS Dłutów, Włókniarz II Pabianice oraz MKS Mianów. Najlepiej zaprezentowali się zieloni, którzy pokonali GLKS 4:1, MKS Mianów 2:0 oraz PTC również 2:0. Aktualni mistrzowie mieli nieco problemów z awansem, ale dzięki remisowi 1:1 z Mianowem oraz wygranej 1:0 z GLKS-em awansowali do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

PTC w grze utrzymywał głównie znakomicie dysponowany tego dnia Paweł Bryl

W półfinale fioletowi zagrali jednak lepiej niż w grupie i po wygranej 2:0 z Orłem Piątkowisko zameldowali się w finale. W drugim spotkaniu KAS Konstantynów musiał zaś uznać wyższość triumfującego 1:3 Włókniarza II Pabianice i jasne się stało, że kasiarze stracili tym samym szansę na trzecią wygraną w tym turnieju.

Gospodarzom imprezy pozostała jeszcze walka o to, żeby stanąć na podium. Konstantynowianie po bramkach Piotra Stelmasiaka, Rafała Owczarka i Marcina Kubiaka pokonali Orła 3:0, dzięki czemu wywalczyli brązowe medale.

Wszyscy zgromadzeni na obiekcie czekali już jednak na to, kto w tym roku sięgnie po tytuł. W poprzedniej edycji imprezy w finale również spotkało się PTC z Włókniarzem i zieloni na pewno mieli chrapkę na wzięcie odwetu za zeszłoroczną porażkę. Obie ekipy od początku tego spotkania grały bardzo ostrożnie, aby przede wszystkim nie stracić bramki. Większą inicjatywę po swojej stronie mieli jednak gracze Włókniarza. Kilka znakomitych parad stojącego w bramce fioletowych Pawła Bryla uchroniło PTC przed stratą bramki. Grający tego dnia pod wodzą Dariusza Kopy pabianiczanie próbowali za to swojego szczęścia w kontrach. Raz Patryk Wujak był nawet bliski zdobycia gola, ale znakomicie przeszkodził mu w tym Adrian Nowacki.

Do ostatnich sekund spotkania istniało ryzyko straty bramki przez którąś z ekip, ale ostatecznie żadna z nich nie podjęła większego ryzyka i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karny. Ten nie obył się bez emocji i kontrowersji. Zawodnicy obu ekip mylili się kilkukrotnie, znakomite obrony notował Bryl, a Nowackiemu kilkukrotnie pomagały słupki. Szansę na danie wygranej swojej drużynie miał Patryk Wujak, ale fatalnie przestrzelił. Sędziowie uznali jednak, że oddał strzał przed gwizdkiem i jedenastkę trzeba powtórzyć. Piłkarze i prezes Włókniarza protestowali, ale gracz PTC ostatecznie dostał szansę na poprawkę. Ta również okazała się niecelna.

Po decyzji o powtórzeniu karnego zrobiło się nerwowo

Konkurs jedenastek trzeba było kontynuować i znów bliżej wygranej było PTC. Tym razem po bramce Pawła Bryla zespół wpadł w euforię, ale rywale dopatrzyli się nieprawidłowej kolejności wykonawców rzutów karnych. Do piłki musiał podejść grający trener Dariusz Kopa, ale jego strzał obronił Nowacki. Ostatecznie tę wojnę nerwów lepiej wytrzymali zieloni. Ich bramkarz obronił strzał Jacka Hilera i po dwunastu seriach w końcu Włókniarz mógł cieszyć się ze zwycięstwa 6:7.

Grający pod wodzą Artura Dziuby piłkarze sięgnęli więc po pierwszy w historii Puchar Starosty Pabianickiego, rewanżując się za zeszłoroczną porażkę. Zwycięzcy otrzymali medale, puchar oraz tort.

Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne to: tytuł króla strzelców otrzymał zdobywca 4 bramek – Piotr Stelmasiak (KAS Konstantynów), najlepszym obrońcą wybrano Grzegorza Piasnego (Orzeł Piątkowisko), najlepszym technikiem turnieju był Tomasz Niżnikowski (Włókniarz II), najlepszym bramkarzem Paweł Bryl (PTC), a najlepszym zawodnikiem turnieju ogłoszono Pawła Leonowa (Włókniarz II). Specjalną nagrodę dla najlepszego konstantynowianina w turnieju otrzymał zaś Marcin Kubiak (KAS Konstantynów).

Klasyfikacja generalna imprezy wyglądała za to następująco:

1. Włókniarz II Pabianice – w składzie: Adrian Nowacki, Dawid Acela, Jakub Dobroszek, Jakub Gajewski, Paweł Leonow, Damian Madaj, Oskar Nazarczyk, Tomasz Niżnikowski, Jan Stokłosa, Adrian Potrzebowski.


2. PTC Pabianice – w składzie: Paweł Bryl, Łukasz Sikorski, Marcin Bączał, Adrian Rudyk, Patryk Wujak, Jacek Hiler, Kamil Jankiewicz, Emil Korpal, Dawid Kwiatkowski, Dariusz Kopa.


3. KAS Konstantynów Łódzki
4. Orzeł Piątkowisko
5. GLKS Dłutów
6. Iskra Dobroń
7. Włókniarz I Pabianice – w składzie: Jakub Waszczuk, Szymon Adamiak, Adam Bielawski, Mateusz Bieliński, Bartosz Jarych, Damian Froncala, Szymon Przyk, Arkadiusz Stokłos, Artur Sobytkowski, Kacper Wójcik.
8. MKS Mianów

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments