Strona główna Styl życia Elegancka i nowoczesna kuchnia? Lodówka do zabudowy pomoże ją tak urządzić

Elegancka i nowoczesna kuchnia? Lodówka do zabudowy pomoże ją tak urządzić

2

Obecnie coraz częściej spotykanym standardem w wielu domach jest kuchnia otwarta na salon. Dzięki temu wewnątrz pomieszczenia zyskuje się więcej przestrzeni, ale też umożliwia zerknięcie naszym gościom „za kulisy”. Jeśli jesteś w kuchni huraganem, a po Twoim przejściu nie wygląda ona reprezentacyjnie zastanów się, czy nie warto zaplanować w nim zabudowanych urządzeń. Dzięki temu ograniczysz wizualny chaos i nawet bałagan będzie się ładnie prezentował na jednolitym tle. W naszym tekście podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kiedy celem Twoich zakupów jest lodówka do zabudowy.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Generalnie funkcje lodówek do zabudowy nie różnią się zanadto od lodówek wolnostojących, ale dla porządku, jednak ze względu na konieczność dopasowania do mebli kuchennych ich wymiary są ograniczone i zbliżone do siebie, zazwyczaj wysokość wynosi około 177 cm, a szerokość i głębokość 54 cm.

Najistotniejsze funkcje – koniecznie zwróć na nie uwagę!

Odpowiednio dobrane funkcje sprawią, że korzystanie z niej będzie bardziej energooszczędne i wygodniejsze.

Lodówka do zabudowy No Frost

Ta funkcja cieszy się coraz większą popularnością. System inteligentnego odprowadzania wilgoci sprawia, że na przechowywanym w urządzeniu pożywieniu nie osadza się szron. System No Frost ogranicza również konieczność rozmrażania lodówki.

Zróżnicowanie temperatur i poziomu wilgotności

Chłodziarko-zamrażarka, w tym również lodówka LG, wyposażona jest w system komór o różnym poziomie wilgotności oraz innych temperaturach. Oznacza to, że do każdego rodzaju pożywienia możesz znaleźć miejsce, w którym panują najlepsze warunki – w ten sposób przedłużysz trwałość kupionych produktów oraz zachować ich wartości odżywcze.

Komora zero stopni

To specjalna szuflada znajdująca się pomiędzy zamrażarka a lodówką, w której panuje temperatura 0 stopni Celsjusza. Tam właśnie zalecamy przechowywać surowe mięso, ryby oraz sery długo dojrzewające.

Tryb wakacyjny

Obawiasz się, że Twoja lodówka do zabudowy zużyje zbyt dużo prądu podczas Twojej dłuższej nieobecności? Projektanci domowych sprzętów AGD biorą pod uwagę takie obawy. Nowoczesne lodówki wyposażone są również w funkcję pozwalającą ograniczyć pobór prądu w czasie dłuższego wyjazdy. We wnętrzu mimo obniżonego poboru energii cały czas będzie panować tak samo niska temperatura, ponieważ drzwi lodówki nie będą otwierane przez cały czas Twojej nieobecności.

Szybkie schładzanie i mrożenie

Duża ilość pożywienia w temperaturze pokojowej, wkładana na raz do lodówki, może obniżyć również panującą w środku temperaturę. Funkcja szybko obniżania temperatury to krótkotrwałe wzmożone chłodzenie, dzięki któremu nawet zakupy zrobione na ostatnią chwilę błyskawicznie się schłodzą.

Alarm otwartych drzwi

Zdarza Ci nie domknąć drzwi lodówki? To niebezpieczne. Można w ten sposób doprowadzić nawet do uszkodzenia mechanizmu chłodzącego. Dlatego też w nowszych modelach lodówek pod zabudowę znaleźć można alarm informujący o otwartych drzwiach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rozdawajcie materiały promocyjne na blokowiskach lub w okolicach kamienic tam wszystkich stać na takie rzeczy, niszowy rynek niszowi klienci. Do boju Polsko Gospodarko!

Nie jest to problem gdy jesteś kreatywny, teraz da się nawet lodówke pod kolor mebli kupić. Kuchnie wykończyłem sam, tak samo jak sprzęt agd wybierałem sam, dodatkowo skusiłem się na robota sprzątającego roomba. Żona zadowolona bo ma pomocnika, ale częściej ja się nim bawię.