Strona główna Aktualności Dzień otwarty w szpitalu – zbadaj się za darmo

Dzień otwarty w szpitalu – zbadaj się za darmo

0

11 lutego to Światowy Dzień Chorego. Dlatego już w ten piątek będzimy mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich.

„Zdumienie nad tym, czego dokonuje Bóg: «Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1, 49)” – to przesłanie tegorocznych obchodów.

Z tej okazji Pabianickie Centrum Medyczne organizuje 10 lutego (piątek) dla wszystkich mieszkańców Pabianic Dzień Otwarty. Czekamy na Państwa w godzinach 9.00 – 14.00

Tradycyjnie przy naszych stoiskach powita Państwa personel medyczny. Będziecie Państwo mogli zbadać poziom glukozy we krwi (wskazane jest oczywiście by być na czczo), zmierzyć ciśnienie, dokonać analizy składu swojego ciała (do badania trzeba być na boso) oraz omówić wynik badania z dietetykiem. Wraz z nami do obchodów włącza się również Urząd Miejski w Pabianicach – przy stoisku UM otrzymać będzie można Kopertę Życia oraz pobrać wniosek na Kartę Seniora. Przy stoisku naszego kolejnego partnera – firmy „Tromed – zaopatrzenie medyczne” uzyskacie Państwo informacje o możliwości doboru sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego lub innych urządzeń służących leczeniu i rehabilitacji w dalszym procesie terapeutycznym, jednocześnie będzie można wykonać bezpłatne badanie stóp. Na stoisku „HerbaBest – świat herbat” zaopatrzycie się Państwo w doskonałej jakości zielone herbaty oraz kosmetyki naturalne.

Ponadto o każdej równej godzinie akcji (począwszy od godziny 9.00) przy stoliku promocji PCM pierwsze trzy osoby otrzymają vouchery na badania: pierwsza na badanie USG jamy brzusznej, dwie kolejne na badanie EKG. Odwiedzający nasze stoiska będą mogli poczęstować się pysznymi jabłkami z Gospodarstwa Rolno – Sadowniczego – Sławomir Miłek z Zadzimia.

Również w tym dniu w Oddziale Dziecięcym zorganizowane zostaną zabawy i animacje, które poprowadzi Grupa Wolontarystyczna Agrafka. Ponadto na naszych małych pacjentów czeka niespodzianka – na zakończenie odbywającego się w Pabianicach Tygodnia Uśmiechu mali pacjenci wezmą udział w Warsztatach z Uśmiechem, które poprowadzą autor Światowego Archiwum Uśmiechu Pan Marek Wysoczyński wraz z Panią Wiceprezydent Miasta Pabianic Aleksandrą Jarmakowską – Jasiczek. Mamy nadzieję, ze dołączą do nich także zaproszeni do Pabianic na ten dzień sportowcy. Dzieci będą mogły nauczyć się, jak rysując Uśmiech pomagać sobie, leczyć uśmiechem, a najważniejsze, jak będąc samemu w potrzebie wspierać uśmiechem innych pacjentów na świecie.

W dniu 11 lutego o godzinie 16.30 w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. dla pacjentów, ich rodzin oraz dla pracowników Pabianickiego Centrum Medycznego.

Zapraszamy serdecznie,

Pracownicy Pabianickiego Centrum Medycznego 

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich i 11. rocznicy zamachu na życie papieża.

Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na specyficzną sytuację osób chorych i wyczulenie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym w szpitalach i domach. Ustanawiając Światowy Dzień Chorego, Jan Paweł II podkreślił, iż ma on na celu między innymi uwrażliwienie społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, pomaganiu chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej.

W orędziu ogłoszonym 8 grudnia 2016r. papież Franciszek uświadamia, że każdy chory jest i zawsze pozostaje istotą ludzką i jako taką należy go traktować. Podkreśla niezbywalną godność chorych i niepełnosprawnych, ich życiową misję. Chorzy nigdy nie stają się zwykłymi przedmiotami, choćby zdawali się być tylko bierni. W orędziu na Światowy Dzień Chorego Ojciec Święty zachęca do szerzenia kultury szacunku dla życia, zdrowia i środowiska naturalnego.

REKLAMA
Poprzedni artykułNielegalne automaty w centrum
Następny artykuł140 zawodników na matach
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments