Strona główna Na sygnale Kryminalne Nielegalne automaty w centrum

Nielegalne automaty w centrum

1

Policjanci i celnicy skontrolowali jeden z salonów gier zlokalizowany w centrum miasta. 

Funkcjonariusze działali wspólnie z pracownikami I Urzędu Celnego w Łodzi. 2 lutego weszli do lokalu, gdzie zakwestionowali legalność 4 takich urządzeń. Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W automatach zainstalowane były gry o charakterze  losowym w celach komercyjnych. Nielegalne urządzenia zabezpieczone przez służbę celną będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach karnych. Organizatorom procederu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

REKLAMA
Poprzedni artykułZmasowany atak na pijanych kierowców
Następny artykułDzień otwarty w szpitalu – zbadaj się za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Naloty na punkty z automatami są regularnie. To nie był jakiś szczególny wyjątek. I to nie działalność tych punktów jest sprzeczna z ustawą o grach hazardowych. TO USTAWA O GRACH HAZARDOWYCH JEST SPRZECZNA ZE ZDROWYM ROZSĄDKIEM. Ale pisiory wolą dopier…olić kolejne podatki, zamiast otrzymać ogromne pieniądze z normalnego rozliczania gier hazardowych…