Strona główna Sport Sporty walki 140 zawodników na matach

140 zawodników na matach

0

PTC Pabianice zajęło drugie miejsce w turnieju zapaśniczym rozegranym w Pabianicach.

Był to IV Ogólnopolski Turniej Kadetów i Młodzików w zapasach pod patronatem Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury. Zgromadził 140 zawodników z 13 klubów m.in. z Warszawy, Radomia, Białołęki, Rudy Śląskiej, Katowic i województwa łódzkiego.

Bardzo dobrze wypadli kadeci trenujący pod okiem Grzegorza Szyszki. W wadze 54 kg triumfował Jakub Błachowicz. Kategorię do 69 kg zdominowali pabianiczanie. Sebastian Szymczyk był pierwszy, Mateusz Kłębowski drugi, a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Zastrużny. W wadze do 50 kg Dominik Florczak zajął II miejsce. Również drugi był Jakub Didoch walczący w kategorii do 58 kg.

W młodzikach rewelacyjnie powalczył Piotr Ludwiczak. W wadze do 42 kg wygrywał z najgroźniejszymi rywalami na przewagę lub kładąc ich na łopatki. Również w wadze do 47 kg bezkonkurencyjny był Bartosz Nawrocki. Srebrne medale wywalczyli Norbert Nowakowski (59kg),  Juliusz Nowak (85kg) oraz Miłosz Domagała (66 kg).
W punktacji drużynowej zwyciężył Olipmijczyk Radom (66pkt), drugie było PTC (62pkt), a na trzeciej pozycji AKS Piotrków Tryb (52pkt).