Strona główna Aktualności Polityka Była radna nie jest już koordynatorem we Wiośnie. Czy to konflikt?

Była radna nie jest już koordynatorem we Wiośnie. Czy to konflikt?

7
Renata Uznańska-Bartoszek i Wiktor Idzikowski fot. P Wajman
Renata Uznańska-Bartoszek nie jest już koordynatorem powiatowym struktur powstającej partii Roberta Biedronia.

Była radna miejska mocno zaangażowała się w nową partię Wiosna, którą tworzy były poseł i prezydent Słupska – Robert Biedroń. Przez chwilę była nawet koordynatorem struktur powiatowych. Właśnie straciła tę funkcję. Dlaczego?

Jak tłumaczy Michał Pietrzak, przedstawiający się dotychczas jako koordynator z terenu miasta, struktury zostały przekonstruowane.

Pojawiły się jednak plotki o konflikcie pomiędzy działaczami. Jak twierdzi nasz informator, poszło o miejsce na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

– Kilka dni wcześniej Wiktor Idzikowski (koordynator okręgu sieradzkiego) miał nie ująć jej wśród osób rekomendowanych zarządowi partii na listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego, choć ma największe doświadczenie wśród wszystkich koordynatorów w okręgu sieradzkim, była nawet radną rady miejskiej w Pabianicach, czym reszta nie może się pochwalić – twierdzi informator. – Sam Wiktor Idzikowski zarekomendował siebie do startu w wyborach europarlamentarnych na liście Wiosny w okręgu łódzkim.

Jest o co walczyć, bo pierwsze miejsce na liście wyborczej daje szansę na mandat do Europarlamentu. Okazuj się jednak, że „jedynka” na liście nie będzie wybierana z naszego okręgu.

– Na pewno nie jest to kara, nie jest to też efekt konfliktu z koordynatorem o miejsce na liście – zapewnia Michał Pietrzak.

Renata Uznańska-Bartoszek była oszczędna w słowach. Zapowiedziała jedynie, że pomimo utraty funkcji nadal będzie działać w strukturach Wiosny.

Teraz funkcję koordynatora powiatowego będzie pełnił Michał Pietrzak, choć twierdzi, że był nim od początku.
– Byliśmy równorzędni, jednak po prostu się tak podzieliliśmy żeby sprawniej działać – tłumaczy Pietrzak.

Tymczasem działacze Wiosny zainaugurowali akcję „Wiosenne porządki”, której celem jest upublicznienie zarobków urzędników i pracowników instytucji finansowanych z pieniędzy publicznych. Dziś złożyli wniosek o upublicznienie zarobków w sekretariacie jednej z miejskich spółek ZEC Pabianice.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Biedna ta Renatka. To już 4 czy 5 partia i nawet nie zaczęli a już z Niej rezygnują. Gdzie się teraz podzieje ?

Po Wiośnie może LATO

Szybko się za łby wzięli

Biedna Renatka nie może dojść do koryta. Wszędzie się pacha ale nigdzie jej nie chcą na dłużej. Chore ambicje i jak to w polityce jest chodzi o kasiure a nie o działanie dla społeczeństwa. Zrobić jeden myk że nikt nie dostaje za to ani kasy ani posady żadnej . To działalność charytatywna dla dobra mieszkańców lub polaków i lipa nikt nie będzie sęe z nich pchał bo nie zarobi i nie będzie miał profitów. Zal tej dziewczyny straszny 😉

Jestem ciekawa jak u kandydatów do parlamentu UE ze znajomością angielskiego. Nie sztuka korzystać z tłumaczy, ale jak wyjdzie kupić sobie p. Zalewska po chleb to już tylko wskazanie paluszkiem albo body language. To samo inni kandydaci z naszego miasta, może warto po prostu zrobić spotkanie wyborcze i nich pokażą swoje kwalifikacje w tym zakresie.

A to pech. Bruksela przeszła koło nosa. Cóż za niefart Renatki! : ))) Buahahahaha ale żenada!

Pani Renato niech Pani nie idzie w lewo.