Strona główna Aktualności Polityka Była radna nie jest już koordynatorem we Wiośnie. Czy to konflikt?

Była radna nie jest już koordynatorem we Wiośnie. Czy to konflikt?

7
Renata Uznańska-Bartoszek i Wiktor Idzikowski fot. P Wajman
Renata Uznańska-Bartoszek nie jest już koordynatorem powiatowym struktur powstającej partii Roberta Biedronia.

Była radna miejska mocno zaangażowała się w nową partię Wiosna, którą tworzy były poseł i prezydent Słupska – Robert Biedroń. Przez chwilę była nawet koordynatorem struktur powiatowych. Właśnie straciła tę funkcję. Dlaczego?

Jak tłumaczy Michał Pietrzak, przedstawiający się dotychczas jako koordynator z terenu miasta, struktury zostały przekonstruowane.

Pojawiły się jednak plotki o konflikcie pomiędzy działaczami. Jak twierdzi nasz informator, poszło o miejsce na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

– Kilka dni wcześniej Wiktor Idzikowski (koordynator okręgu sieradzkiego) miał nie ująć jej wśród osób rekomendowanych zarządowi partii na listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego, choć ma największe doświadczenie wśród wszystkich koordynatorów w okręgu sieradzkim, była nawet radną rady miejskiej w Pabianicach, czym reszta nie może się pochwalić – twierdzi informator. – Sam Wiktor Idzikowski zarekomendował siebie do startu w wyborach europarlamentarnych na liście Wiosny w okręgu łódzkim.

Jest o co walczyć, bo pierwsze miejsce na liście wyborczej daje szansę na mandat do Europarlamentu. Okazuj się jednak, że „jedynka” na liście nie będzie wybierana z naszego okręgu.

– Na pewno nie jest to kara, nie jest to też efekt konfliktu z koordynatorem o miejsce na liście – zapewnia Michał Pietrzak.

Renata Uznańska-Bartoszek była oszczędna w słowach. Zapowiedziała jedynie, że pomimo utraty funkcji nadal będzie działać w strukturach Wiosny.

Teraz funkcję koordynatora powiatowego będzie pełnił Michał Pietrzak, choć twierdzi, że był nim od początku.
– Byliśmy równorzędni, jednak po prostu się tak podzieliliśmy żeby sprawniej działać – tłumaczy Pietrzak.

Tymczasem działacze Wiosny zainaugurowali akcję „Wiosenne porządki”, której celem jest upublicznienie zarobków urzędników i pracowników instytucji finansowanych z pieniędzy publicznych. Dziś złożyli wniosek o upublicznienie zarobków w sekretariacie jednej z miejskich spółek ZEC Pabianice.

REKLAMA

7
Dodaj komentarz

1600
6 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek

Biedna ta Renatka. To już 4 czy 5 partia i nawet nie zaczęli a już z Niej rezygnują. Gdzie się teraz podzieje ?

Kaiko

Po Wiośnie może LATO

Kula

Szybko się za łby wzięli

izabella

Biedna Renatka nie może dojść do koryta. Wszędzie się pacha ale nigdzie jej nie chcą na dłużej. Chore ambicje i jak to w polityce jest chodzi o kasiure a nie o działanie dla społeczeństwa. Zrobić jeden myk że nikt nie dostaje za to ani kasy ani posady żadnej . To działalność charytatywna dla dobra mieszkańców lub polaków i lipa nikt nie będzie sęe z nich pchał bo nie zarobi i nie będzie miał profitów. Zal tej dziewczyny straszny 😉

anna

Jestem ciekawa jak u kandydatów do parlamentu UE ze znajomością angielskiego. Nie sztuka korzystać z tłumaczy, ale jak wyjdzie kupić sobie p. Zalewska po chleb to już tylko wskazanie paluszkiem albo body language. To samo inni kandydaci z naszego miasta, może warto po prostu zrobić spotkanie wyborcze i nich pokażą swoje kwalifikacje w tym zakresie.

Annake

A to pech. Bruksela przeszła koło nosa. Cóż za niefart Renatki! : ))) Buahahahaha ale żenada!

Nikt ważny

Pani Renato niech Pani nie idzie w lewo.