Strona główna Aktualności Będzie służyła mieszkańcom Pabianic

Będzie służyła mieszkańcom Pabianic

6
30-latka (na zdjęciu w pierwszym rzędzie, trzecia od lewej) będzie pracować w KPP w Pabianicach.

Komenda Powiatowa Policji ma nową funkcjonariuszkę. Jest nią 30-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego. Wczoraj złożyła uroczyste ślubowanie, zobowiązując się jak najlepiej pełnić powierzoną służbę. 

Uroczystość odbyła się w Łodzi, na terenie oddziału prewencji. Słowa przysięgi wypowiedziało tam w sumie 50 funkcjonariuszy (11 kobiet i 39 mężczyzn). Było to czwarte przyjęcie nowych stróżów prawa w tym roku. Wszyscy są w szeregach policji od początku lipca.

Aby się tam znaleźć, nasza nowa policjantka, podobnie jak pozostali, musiała przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską. Wkrótce rozpocznie szkolenie w ramach kursu podstawowego. Potrwa ono pół roku. Po tym czasie wróci do komendy i rozpocznie trzyletni okres adaptacji zawodowej.

6
Dodaj komentarz

1600
4 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pabianiczanin

Serio? A policjant nie powinien czasami samym wyglądem wzbudzać respektu? Nie jestem za dyskryminowaniem kobiet ale dla pewnych zawodów się nie nadają.

RafalPAB

kobiety w policji za dyskryminowane wyśmiewane i upokarzane a potem swoje frustracje wyładowują na innych mężczyznach np. podczas kontroli drogowej. BABA w mundurze ci nigdy nie odpuści

princeofwales

I cóżeś znowu tu sklecił bez ładu i składu? Zapewne pisujesz dla takich matołków, jak ty.

YaGo

I na dodatek bez ambicji…

śmieszne te hobity w mundurach

MotoMan

Normalnie „Akademia Policyjna” 😀