Strona główna Aktualności Z miasta Będzie opóźnienie w budowie hali przy „Mechaniku”

Będzie opóźnienie w budowie hali przy „Mechaniku”

8
Firma budująca halę sportową przy Zespole Szkół nr 1 wystąpiła do zarządu powiatu o przedłużenie terminu prac. Urzędnicy wyrazili zgodę. 

Umowa na budowę hali sportowej z firmą Grupa Ekonergia z Sierakowic Prawych (powiat skierniewicki) została podpisana w lutym 2022 roku. Prace na terenie po byłych warsztatach mechanicznych rozpoczęły się w wakacje 2022 roku. Przez pierwsze miesiące starostwo informowało, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Jednak w kwietniu 2023 roku firma wystąpiła z prośbą o przedłużenie terminu „co najmniej o jeden miesiąc”, czyli do 28 sierpnia 2023 roku.

Jakie problemy napotkała firma?

–  Prośbę motywują wystąpieniem ponadnormatywnych opadów deszczu, które spowodowały podniesienie poziomu wód deszczowych wokół budynku. Kanalizacja deszczowa oraz
infrastruktura zewnętrzna jest na etapie realizacji, dlatego też nie odprowadza jeszcze wód opadowych do sieci kanalizacji. W konsekwencji zgromadzona woda przelała się przez progi drzwi zewnętrznych i zalała wylewkę anhydrytową na hali sportowej, przez co została całkowicie przerwana procedura wysychania.
Biorąc pod uwagę technologię wykonania wylewki oraz wyżej wymienione zdarzenie, czas schnięcia podłoża anhydrytowego ulegnie wydłużeniu o co najmniej jeden miesiąc – czytamy we wniosku.

Wydłużenie terminu oznacza, że uczniowie nie zaczną ćwiczyć w hali od nowego roku szkolnego, gdyż po zakończeniu inwestycji niezbędne będzie uzyskanie wszelkich odbiorów i pozwoleń na użytkowanie. Taka procedura trwa zazwyczaj miesiąc.

Budowa obiektu sportowego pochłonie 15 540 000 zł.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSandały damskie skórzane – modne wzory i kolory, które ożywią stylizacje
Następny artykułPijany 19-latek kierował motorowerem. Spowodował kolizję
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wiesz, Rysiu. Jak to tak w terminie oddać inwestycję, bez poślizgów i kar? A ile masz wpisane za miesiąc obsuwy? Stówkę. To przynieś ładnie zapakowane 2 x 20 i będzie OK. A jak wytłumaczymy prasie? O patrz, tu mam takie z Anglii o deszczu. Ale u nas pół roku nie padało. Rysiu, nie takie rzeczy miejscowe lemingi łykają.

O jak mi przykro.

Akurat przypadkiem przed samymi wyborami no popatrz jaki przypadek no… A innym zarzuca się zmiany kodeksów wyborczych i głosowania w nocy a tu akurat POzwolenia będą trwały miesiąc hahaha. Otworzyć halę miesiąc przed wyborami… Kto to słyszał jeszcze by wyborcy zapomnieli że było otwarcie. Może starosta będzie znowu rozdawał podpaski to PO palcu trafi znowu prosto wyborczyniom w dziesiątkę. Hipokryzja taka klasyczna. Śmiejecie się z jednych a sami jesteście TACY SAMI!

Last edited 3 miesięcy temu by Bbb

Takie mamy władze w Pabianicach. Może wreszcie czas na zmiany!

Kogo proponujesz?

A szkutnie kiedy oddadzą do użytku?

z racji ponadnormatywnych opadów deszczu i powódź wywołaną wystąpieniem z brzegów zalewu na Lewitynie, oddanie szkutni do użytku nastąpi w bliżej nieokreślonym terminie 😀

Zalany to był chyba kierownik budowy 😉