Strona główna Aktualności Bartek walczy o zdrowie. Rodzice o każdą złotówkę

Bartek walczy o zdrowie. Rodzice o każdą złotówkę

0

Trwa zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie 5-letniego chłopca z Ksawerowa. Potrzebna kwota to milion złotych.

Na co dzień uśmiechnięty Bartek, od sierpnia walczy z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym – neuroblastomą IV stopnia, z przerzutami do płuc i zmianami na wątrobie i okolicach móżdżku. Jest to nowotwór układu nerwowego. Przyczyna jego powstawania nie jest znana. Przeważnie dotyka niemowlęta i małe dzieci, często jest trudna do zdiagnozowania.

Aktualnie chłopiec poddawany jest chemioterapii. Jednym z etapów leczenia, które może znacznie zwiększyć szanse na wyleczenie Bartusia jest immunoterapia przeciwciałami anty GD2. Tego typu leczenie dostępne jest w Krakowie, lecz nie jest ono refundowane. Jego koszt to milion złotych.

Bartek Pawlak jest podopiecznym fundacji „Krwinka”, która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi. O codziennej walce 5-letniego chłopca opowiada jego tata.

Aby pomóc Bartusiowi wystarzcy przelać dowolną darowiznę na konto fundacji „Krwinka”: PKO BP nr: 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262 z dopiskiem Bartek Pawlak.

Dodatkowo do akcji „Razem dla Bartusia” włączył się Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie.

W związku z tym zaplanowano imprezy charytatywne:

  • 1 grudnia o godz. 18.00 w GDKzB (ul. Jana Pawła II) dostępna będzie charytatywna wystawa studentów i profesorów łódzkiej ASP oraz wydziału architektury
  • 9 grudnia w godz. 16.00 – 19.00 w hali sportowej przy ul. Zachodniej 33 w Ksawerowie, odbędzie się maraton Zumby.
  • 16 grudnia od godz. 17.00 w GDKzB ruszy finał akcji. Podczas niego odbędzie się aukcja charytatywna obrazów. Na zakończenie o godz. 19.00 koncert zagra łódzki zespół rockowy „Normalsi”.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments