Strona główna Aktualności Komunikacja Autobusy stoją w korkach. Nie będzie korekty rozkładów

Autobusy stoją w korkach. Nie będzie korekty rozkładów

44
Po godz. 15 korkuje się ul. Kilińskiego
Pasażerowie podróżujący komunikacją miejską muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż opóźnienia autobusów w godzinach szczytów wynoszą nawet 10 minut.

Przez wiele remontów drogowych prowadzonych jednocześnie poruszanie się po mieście autem czy komunikacją miejską może być utrudnione. Korki doskwierają szczególnie w godzinach szczytu. MZK nie będzie wprowadzać jednak korekty rozkładów jazdy.

– Zmiana rozkładów jazdy odbyła się już na początku dużych remontów w centrum i polegała ona na skierowaniu do obsługi tej samej liczby kursów większej ilości autobusów, zmianie obiegu brygad i wydłużeniu przerw na krańcówkach, aby kierowcy mogli wyrównywać ewentualne opóźnienia i kolejny kurs rozpocząć punktualnie – tłumaczy Marcin Chmielewski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji.
– Obecnie, w związku z remontem mostu na ul. Grota-Roweckiego i remontem ul. Kilińskiego, odnotowujemy opóźnienia do 10 minut, pojedyncze przypadki dotyczą większych opóźnień. Nie jest to jednak wartość stała, bo jest też sporo kursów realizowanych punktualnie lub z niewielkim odchyleniem, w szczególności gdy autobus na wahadłach trafia na zielone światło.

Urzędnicy tłumaczą, że wprowadzenie zmian w rozkładach jazdy było by „niezwykle trudne”, bowiem skala opóźnień nie jest stała.

– Na przykład ręczne kierowanie ruchem na ul. Kilińskiego odbywa się w zależności od potrzeb, przykładowo – było 1 września, 2 września już nie, ponownie zostało wznowione na początku tego tygodnia, za chwilę znowu ruch będzie odbywał się bez kierowania ruchem – wyjaśnia naczelnik.

Z pomocą pasażerom ma przyjść Inteligentny System Transportowy, który będzie wyświetlał rzeczywisty czas przyjazdów dla autobusów. Udostępniona będzie również aplikację na smartfony myBus, z której także będzie można podejrzeć faktyczne godziny odjazdów. Także w nowej wersji portalu KomunikacjaPabianice.pl w nagłówku będzie „wirtualna tablica” z możliwością podejrzenia bieżących godzin odjazdów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z pomocą pasażerom ma przyjść Inteligentny System Transportowy, który będzie wyświetlał rzeczywisty czas przyjazdów dla autobusów????

Pomocą by było gdyby przyszli kierowcy do pracy ponieważ ich kilkunastu brakuje już a za najniższą krajową nie chcą tu przychodzić jedyne co to odchodzą…. W tych czasach płacić 21zl/h brutto to jakaś kpina pracując od poniedziałku do niedzieli a wszystkie ewentualne szkody pokrywać z własnej kieszeni

Abstrahując zupełnie od politycznych uwarunkowań w ratuszu, bo to w/g mnie nie ma żadnego znaczenia, rozkopanie CAŁYCH Pabianic, poblokowanie głównych arterii przejazdowych przez centrum i z Piasków na Bugaj, to szczyt ignorancji i niekompetencji władz. Kilińskiego bywa zablokowana na całej długości. Ludzie jeżdżą przez Tkalnię, z której wyjazd w stronę Grota jest bardzo niebezpieczny, bo tam też chyba nikt nie przewidział ile aut będzie jeździło skrótem. Partyzancka rano to jeden lejek aut. Na helikopter mnie nie stać. Chyba, że będą dotacje z kieszeni starostwa.

👍racja👍

ZKM Łask na linii D od początku remontu tramwajowego nawet nie zmienił rozkładu jazdy, chociaż autobusy jezdza objazdem. Łapią po 10 – 15 minut opóźnienia na jednym kursie a przy ruszaniu z nowym kursem już mają spore opóźnienia (na Sikorskiego niekiedy nie mają wg rozkładu przerwy między kursami). Telefony do ZKM Łask kończyły się rozmowa ze można też korzystać z innych form transportu zbiorowego.

Widać jak traktują kierowców, jak popychające bydło

Wprowadzenie zmian w rozkładach jazdy będzie, brakuje kierowców, codziennie jakieś linie nie wyjeżdżają. Prezydent, Naczelnik i Prezes MZK mają to gdzieś i nawet nie chcą dać nam podwyżki 280zl brutto. Od roku kierowcy odchodzą a nikt nowy nie przychodzi. Szukają teraz chętnych na kurs po 45 roku życia i wątpię aby ktoś przyszedł za takie marne pieniądze!

Prezes MZK śmieje się ze siła robocza nie strajkuje mimo tych utrudnień i braku czasu na toaletę, nie wspominając o jedzeniu i jeszcze nie chce dać podwyżki, pytam się co na to Prezydent miasta, przecież winny się za to wziąć!

Prezydent i Naczelnik pozwolili rozkopać Kilińskiego mimo ze cała Zamkowa-Warszawska nadal zamknięta, na dodatek most na Grota. Ludzie zużywają dwa razy więcej paliwa, nerw, stresu i spóźnień z pracy do drugiej pracy na zajęcia! Moim zdaniem pan Naczelnik do wymiany!

I co wam ludzie da to narzekanie? I tak zaraz wybierzecie w wyborach jak wam z plakatów czy telewizora podpowiedzą i tyle. A oni będą robić tak jak chce ich szefostwo dalej 🙂

Poczekajmy do końca remontu tramwajowego prezydent mówił że październik 2022 roku koniec, chyba nie jest KŁAMCZUSZKIEM, interesuje się budowa i terminu przypilnuje. No chyba że to PINOKIO i nos urośnie trochę A on dalej będzie kłamał że, nie udało się bo ,,,,, było za ciepło i za mało padało, bo po prostu się to ze.rało.
.

No co ty? Plakaty na przystankach głoszą, że remont skończył się w 2020.

Partyzancka cała zablokowana sznurem aut,autobusy po 10min opóźnienia, bilety zdrożały, to wszystko jest totalna paranoja.Kto za to odpowie?

Ciekaw jestem czy termin końca października remontu Zamkowej jest aktualny?

Witam na waszym.miejscu kierowcy z MZK nie wyjechałbym wogole na linie,niech sami wsiada i jeżdżą za te grosze i tą odpowiedzialność ,oni nie mają pojęcia .powinniście starjkowac tak jak w innych miastach.

Popieram. Uważam ze powinni strajkować. W Łodzi odrazu się kasa znalazła. A w Pabianicach jeżdżą od kilkunastu miesięcy w stresie i spóźnieni przez te remonty i nikt im tego nie wynagrodzi i podwyżek nie chcą dać? Co za syf a nie zakład.

Kasa się znalazła w kieszeniach mieszkańców – w Łodzi mają zdrożeć znowu z tego tytułu bilety

Podziwiam ich za wytrwałość. My jeździmy do pracy rano i popołudniu wracamy. Oni jeżdżą po tym rozkopanym mieście po kilkanaście godzin dziennie. Czas ich goni, a ile razy widziałam jak wjeżdżają i wyjeżdżają na PKP bez postoju. Kiedy mają czas na toaletę?

Szefostwo dało pampersy , ponoć prezes twierdzi że profesjonaliści to tylko w Biedronce jeżdżą 😞

Mają cewniki, taki gratis od miasta.

Nowy system będzie pokazywał opóźnienia żeby ludzie byli świadomi ze warto iść pieszo niż płacić drożej za bilety i stać w korku.

BZDURY Pan naczelnik wygaduje! Jaka zmiana rozkładów? Są cały czas takie jakie były! Pojedyncze przypadki opóźnień po 10 minut?! Kup sobie naczelniku zegarek! Często mamy po 30 minut opóźnienia! Autobusy jadą jeden za drugim, jak na tym zdjęciu! Wydłużone przerwy?! CO?! W godzinach szczytu zawsze były przerwy po 2-3 minuty i tak jest cały czas! Kierowcy odchodzą. Część poszła na L4, część na emerytury, część do lepiej płatnej pracy. Dlatego nie przyjeżdżają autobusy. Dla MZK liczą się tylko kilometry. Nie ważne czy pojedziemy z opóźnieniem 10 czy 30 minut. Mamy jechać! Najlepiej jak byśmy z firmy nie wyszli. Zero liczenia… Czytaj więcej »

Nareszcie ktoś napisał prawdę!

Potwierdzam, widziałem jak kierowca na PKP wysiada z ludźmi dla wysiadającymi przystanku, pali pół papierosa i jechał dalej! Wyglądało to jak obóz pracy, nad którym stał kapo! Masakra! Kiedy zjeść, toaleta? Mamy trudne czasy, ale to tez ludzie!

Niestety obecna władza ( i to dla odmiany tym razem PO) zniszczy ten zakład , za 3000zl nikt tu nie przyjdzie pora się obudzić !!! Nawet Ukraińcy odmawiają ! Żeby mieć 3500 musisz pracować minimum 12lat… By dobrze żyć z zakładem musisz ostro strzelać z ucha, takich lubią , takich doceniają …. Zresztą sam se pan wstawaj o 2 w nocy a kończ o 1 w nocy wożąc pijaków ćpunów za wszystko pretensje od pasażerów , jak potrzebujesz to nie dostajesz wolnego bo nie ma kierowców !! Odpowiedzialność za wozy wartości ponad milion pokrywasz z własnej kieszeni! Zarysujesz laker płacisz… Czytaj więcej »

Co najmniej osiem wpisów pochodzi od tej samej osoby. Albo chory psychicznie, albo robi to za pieniądze.

A Ty co Jackowski? Może ludzie piszą prawdę i to boli?

Jakieś dowody czy tak tylko biadolisz⁉️

Ta sama składania, to samo słownictwo, te same błędy…Na tę chwilę wpisów tej samej osoby jest więcej.

Konkrety,😁jakie błedy, jakie słowa charakterystyczne?🤔

Last edited 6 miesięcy temu by Aerospace

BTW. Twoje błędy też są bardzo charakterystyczne.

Polonista/szpieg, litości.😂

Śmiać się z własnej głupoty, to ci pozostało. Ewentualnie, jak sobie nie radzisz, wrzucaj swoje teksty, przed publikacją, do jakiegoś edytora. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Smieszne, ten inteligentny System Transportowy, który będzie wyświetlał rzeczywisty czas przyjazdów dla autobusów niedługo będzie wyświetlał same XXX lub Kurs odwołany. Cała modernizacja od du*y strony zaczęta zamiast najpierw zadbać o załogę, dać godziwą stawke, to i chętni się znajdą do pracy. To tablice wieszają (jakby to miasto, to jakas meteopolia była), remonty, nowe budynki na zajezdni, autobusy, tym się można przecież w mediach pochwalić, a kierowca tyra za marne grosze!!! Nawet te cudowne hybrydy same nie pojadą, oj ockniecie się jak będzie za późno, będzie pieknie zmodernizowana komunikacja bez kierowców🤣. A prezes w kólko ta sama gadka, nie ma… Czytaj więcej »

On ma pieniądze na farbowanie włosów i występowanie przed kamerami, nie wspomnę o drzewach na zajezdni MZK, które kazał wymienić i za każde następne zapłacił 950zl za sztukę. Kierowcy to widzą i się nie dziwie zw mają dość.

Bardzo dobre podsumowanie. Też jestem kierowca i współczuję Wam w tym MZK wynagrodzenie jest tragiczne… pozdro i 3ymajmy się razem wtedy może uda się coś zmienić

Jak mają ci kierowcy żyć za te marne pieniądze ,ale to nikogo nie obchodzi najważniejsze że oni mają . Niech sami jezdza za te pieniądze

Z ogrodnika zrobili szefa przewoźników.

Mam pytanie jak to się ma do autobusu z41? Opóźnienie 10 min to najlepsze co może spotkać osoba czekająca na ten autobus. Niedawno czekając na autobus z Łodzi o godzinie 18 musiałam się wystać godzinę nim przyjechał i to nie pierwsza taka sytuacja. Kierowcy autobusów cierpią katusze i nie zarabiają kokosów, a ludzie którzy chcą dojechać do pracy/szkoły/ lub gdziekolwiek muszą zawsze brać poprawkę i wychodzić z dużym zapasem czasu, swoje się wystać zanim przyjedzie. Zdaje sobie sprawę, że długi czas nie było nic robione, z dotacjami, umowami i planami trzeba się wyrobić, ale tak bardzo to wszystko kuleje i… Czytaj więcej »

Przecież wiadomo jaka jest sytuacja bo roboty trwają aż się skończą. Może warto tyłek ruszyć wcześniej a nie wskakiwać do autobusu ostatniej szansy i narzekać że się nie zdąży.

Kierowcy MZK powinniście to nagłośnić ,że tak się dzieje !!!!!! I Strajk !!!!!!!!!

Większość kierowców stać tylko na biadolenie między sobą na krancowkach. Kiedy przychodzi temat strajku kita pod siebie i jakoś to będzie. Brak związków zawodowych,bo ci tak zwani to jakiś żart. Może pora wziąć się w garść i zacząć działać. W innych miastach potrafią się zorganizować a pabianickim kierowcom…no cóż, jaj brak .

Tak się traktuje ludzi w dzisiejszych czasach dużo pracy mało płacy! Z Prezesem MZK powinni zrobić tak samo jak kiedyś z Dyrektorem MZK Kacalakiem! Niektórzy pracownicy powinni go pamiętać i przypomnieć sobie tamte czasy.

Za te remonty które się nałożyły bo dwóch rajców jeden z miasta drugi z starostwa nie umie się dogadać to PO ma w mieście przerąbane. Pewnie straci dużo w najbliższych wyborach.