Strona główna Aktualności Alkomat poszedł w ruch, czyli wtorkowa akcja policji

Alkomat poszedł w ruch, czyli wtorkowa akcja policji

0

Od początku czerwca policjanci wyłapali 20 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

W związku z kolejnymi zatrzymaniami nietrzeźwych kierowców, odbyła się akcja pod kryptonimem ,,Alkohol i narkotyki”, która miała miejsce 6 czerwca. Podczas jej trwania ujęto kolejnych odurzonych alkoholem kierowców.

Skrajną głupotą wykazał się pijany 48-latek, który spowodował kolizję z innym pojazdem w Pawlikowicach mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po zdarzeniu próbował uciec z miejsca wypadku. Udało się go zatrzymać dzięki czujności świadków zdarzenia, którzy złapali mężczyznę i przekazali go w ręce mundurowych.

W czasie akcji policjanci ruchu drogowego zatrzymali również dwóch kierowców, prowadzących pojazd mimo orzeczonego zakazu sądowego. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Od początku tego roku policjanci przeprowadzili blisko 10 tys. badań stanu trzeźwości kierujących i ujawnili 230 osób pod wpływem alkoholu.

Warto wspomnieć, że w samym powiecie pabianickim doszło do ponad 20 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców.

Policjanci przypominają, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne.

Ponadto w ubiegłym miesiącu, podczas jednego z pierwszych upalnych weekendów, funkcjonariusze policji zatrzymali aż 16 pijanych na drogach. Więcej o tym znajdziesz tutaj.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments