Kolejne dwie ekipy z naszego powiatu, występujące w Łódzkiej Klasie Okręgowej, zanotowały swoje pierwsze gry kontrolne. Lepszy wynik zanotowali zawodnicy z Ksawerowa.

GKS Ksawerów – LKS Różyca 12:3

Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Maćczaka rozpoczęła swoje letnie przygotowania od pojedynku z A-klasową Różycą. Spotkanie rozgrywano w systemie 3×30 minut i jak informuje szkoleniowiec GKS-u, na każdą z trzech części jego drużyna miała inne założenia taktyczne.

O dziwo, jako pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Różycy i to już w czwartej minucie. Ksawerowianie potrzebowali jednak zaledwie 60 sekund, by doprowadzić do wyrównania. W dalszej części sparingu LKS był już jedynie tłem dla GKS-u, bowiem drużyna Jarosława Maćczaka rozgromiła przeciwników aż 12:3. Pięć trafień zanotował testowany w drużynie Daniel Dudziński z PTC Pabianice.

Kolejny sparing ksawerowianie mają zaplanowany na 24 lipca z KKS-em Koluszki.

Włókniarz Pabianice – LKS Kwiatkowice 2:3 (2:2)

Gospodarze od razu ruszyli do ataków, co zaowocowało bramką strzeloną już w pierwszej minucie meczu. Jej autorem był jeden z testowanych zawodników, który znakomicie przelobował golkipera gości, umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką. Później zieloni nie dawali za wygraną i gdy tylko nadarzała się okazja nękali Kwiatkowice wysokim pressingiem.

Konsekwentna gra się opłaciła i w 25. minucie spotkania zrobiło się 2:0. Gol był efektem dobrej akcji całego zespołu. Najpierw piłka została zagrana z lewej strony do środka, a później na prawe skrzydło, gdzie do ataku włączył się Jarych. Zawodnik Włókniarza uderzył po krótkim rogu, podwyższając wynik.

Upał zaczął dawać się zawodnikom we znaki, więc arbiter postanowił zarządzić krótką przerwę na uzupełnienie płynów. Tuż po niej dobry atak prawą flanką przypuścili gracze LKS-u. Po chwili futbolówka została zacentrowana w pole karne, gdzie głową trącił ją inny z rywali i na tablicy zrobiło się 1:2. Kilka minut później Dawid Acela faulował gracza gości na prawym skrzydle, wobec czego sędzia podyktował rzut wolny. Także tym razem dośrodkowanie odnalazło adresata przed bramką Włókniarza i LKS wyrównał stan gry na 2:2.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Każda z ekip miała kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku, ale tylko jedna z nich zakończyła się golem. Goście pokazali wcześniej, że strata dwóch bramek jest możliwa do odrobienia, a w drugiej połowie dokończyli dzieła zdobywając decydującego gola na 2:3. Takim też wynikiem zakończył się pierwszy letni sparing Włókniarza Pabianice przed sezonem 2019/2020.

W ekipie zielonych wystąpiło trzech piłkarzy testowanych. Trener Artur Dziuba mówi jednak, że kilku kolejnych jest chętnych do gry, ale ze względu na sezon urlopowy, nie mogli oni wybiec tego dnia na murawę. Okaże się, czy któryś z nich będzie wzmocnieniem dla ekipy Włókniarza na nadchodzący sezon.

Włókniarz: Testowany, Acela, Potrzebowski, Jarych, Bieliński, Adamiak, Przyk, Skowronek, Stokłos, Testowany, Testowany.

Na zmiany: Maćczak, Stokłosa, Wójcik, Kosmala, Oberle, Kamiński.